До новин

Більшість компаній групи "Нафтогаз" торік покращили фінрезультати щонайменше на 40%

15 травня, 2024
Новини
Більшість компаній групи "Нафтогаз" торік покращили фінрезультати щонайменше на 40%

Минулого року більшість підприємств групи "Нафтогаз" покращили свої фінансові результати щонайменше на 40%.

Про це повідомляє пресслужба групи "Нафтогаз".

Так, у 2023 році чистий прибуток АТ "Укргазвидобування" склав майже 13 млрд грн проти 2,9 млрд у 2022 році. Також й ПАТ "Укрнафта" показала понад 20 млрд грн чистого прибутку порівняно зі збитком в 1,1 млрд грн у 2022-му.

Оператор газосховищ України АТ "Укртрансгаз" у 2023-му отримав майже 7 млрд грн чистого прибутку порівняно з 3,2 млрд грн у 2022 році.

Крім того, на 40% фінансовий результат у минулого року покращила АТ "Укртранснафта", чистий прибуток якої склав 5,6 млрд грн порівняно з 4 млрд грн у 2022 році.

"Основним напрямом діяльності Групи, який не показав прибуток, є сегмент продажу газу. Це наслідок постачання природного газу споживачам у межах виконання спеціальних обов’язків (ПСО) за цінами, встановленими державою", – йдеться в повідомленні. 

При цьому газопостачальна компанія "Нафтогаз України" зменшила збиток у 12 разів, а ГК "Нафтогаз Трейдинг" – майже у 6 разів.

Додається, що суттєве покращення фінансового стану продемонструвала також материнська компанія групи НАК "Нафтогаз України", що значно скоротила збиток: з 36,6 млрд грн за підсумками 2022 року до 0,78 млрд грн у 2023-му. 

Абсолютна більшість чистого консолідованого прибутку Групи Нафтогаз, що належить акціонерам Компанії, буде спрямована на сплату дивідендів державі. Акціонер Групи – Кабінет Міністрів України – визначить їх фінальний обсяг.

Коментарі
Додати коментар