Білоус звинувачує військову прокуратуру в перешкоджанні законній приватизації збиткового НДІ

Голова Фонду державного майна Ігор Білоус стверджує, що прокуратура даремно завадила законній приватизації військового Науково-дослідного інституту електромеханічних приладів, і тепер через її дії підприємство накопичило ще більше боргів.
«Історія НДІ – сумна і повчальна. Три місяці тому ми провели, з моєї точки зору, зразкову приватизацію: знайшли інвестора на збитковий інститут, який давно перестав виробляти продукцію і жив виключно за рахунок оренди, поступово нарощуючи борги. Буквально через кілька днів після проведення аукціону заступник Генпрокурора Анатолій Матіос звинуватив ФДМУ у тому, що нібито Фонд продав стратегічно важливе підприємство, та ще й разом з землею – та ще й за заниженою вартістю», - нагадав Білоус.
Він зазначив, що землею, на якій розташований НДІ, володіє громада міста Києва, а НДІ з 1998 року має документ про так зване довічне землекористування як державне підприємство.
«Приватний власник не має права на таке землекористування, тому після приватизації зазвичай оформлює договір оренди – та й потому», - сказав очільник ФДМУ.
«Так само спокійно спростовуються і два інших звинувачення – звичайними перевірками. Ми маємо достатньо документів, які свідчать про те, що завод давно не отримує ніяких замовлень і не виробляє не те що стратегічної – а й навіть бодай просто корисної продукції. Коли після кількох спроб, названих у пресі чомусь «рейдерським захватом», нам нарешті вдалося зайти на територію, ми були вражені: територію можна було здавати під зйомки постапокаліптичного фільму – додаткових декорацій не знадобилося б», - поскаржився Білоус.
Тим не менш він констатує, що все має бути законно. І якщо є відомство, яке вважає цей об’єкт стратегічним, воно має надати документи, які обґрунтують його прохання передати цей об’єкт йому в управління. «Тож разом з ГПУ і ДЦ «Укроборонпром» ми почали перевірку і інвентаризацію НДІ», - додав він.
Тим часом борги НДІ зросли: йдеться про борг перед ПАТ «Київенерго» у розмірі 1,3 млн гривень, стягнення на користь держбюджету у розмірі 2,8 млн гривень(збитки державі, встановлені перевіркою Державної екологічної інспекції) і судовий збір у розмірі 73 тис гривень.
Як раніше повідомляв інформпортал Банкрутство & Ліквідація, військова прокуратура стверджує, що ФДМУ за безцінь продав військовий Науково-дослідний інститут електромеханічних приладів.
Коментарі
Новини за темою
-
Резонансні справи
03 жовтня, 2022З візитівки автопрому – до судових суперечок. Ліквідація "Богдан Моторс" заходить у глухий кут
-
Резонансні справи
24 лютого, 2022ФГВФО не зміг відсудити в НБУ 277 млн грн, які виплатив вкладникам банку "Базис"
-
Резонансні справи
21 лютого, 2022 -
Резонансні справи
22 лютого, 2022