До новин

Держава почала ліквідацію банку Януковича

24 грудня, 2015
Ліквідація
Держава почала ліквідацію банку Януковича

Національний банк України 21 грудня 2015 року за пропозицією Фонду гарантування вкладів фізичних осіб прийняв постанову № 914 про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію ПАТ «Всеукраїнський банк розвитку» (ВБР).

Про це інформаційному порталу Банкрутство & Ліквідація повідомили у прес-службі регулятора.

«У зв’язку із застосуванням Радою Європейського Союзу санкцій до єдиного акціонера ПАТ «ВБР» – Януковича Олександра Вікторовича, зокрема щодо замороження активів, з метою захисту інтересів вкладників та інших кредиторів цього банку, Національний банк України у вересні 2014 року прийняв рішення про віднесення ПАТ «ВБР» до категорії проблемних», - нагадали в НБУ.

Там розповіли, що ПАТ «ВБР» надавало кілька планів заходів, спрямованих на поліпшення показників діяльності банку. Проте зазначені плани не передбачали заходів щодо приведення діяльності ПАТ «ВБР» у відповідність до вимог законодавства.

«Ураховуючи зазначене вище, а також невідповідність діяльності ПАТ «ВБР» вимогам банківського законодавства, Правління Національного банку України 27 листопада 2014 року прийняло рішення про віднесення ПАТ «ВБР» до категорії неплатоспроможних. Виконавча дирекція Фонду гарантування вкладів фізичних осіб 27 листопада 2014 року прийняла рішення запровадити тимчасову адміністрацію з 28 листопада», - йдеться у повідомленні.

За даними Нацбанку, 23 січня 2015 року Фонд затвердив план врегулювання ПАТ «ВБР», яким передбачено спосіб виведення банку з ринку шляхом продажу неплатоспроможного банку інвестору. Конкурс з визначення інвестора виграло ТОВ «Екосіпан», що виявив намір придбати ПАТ «ВБР».

27 лютого 2015 року Фонд прийняв рішення про  продовження строків здійснення тимчасової адміністрації у ПАТ «ВБР» до 27 березня 2015 року. 27 березня 2015 року Фонд вніс зміни до плану врегулювання в частині способу виведення банку з ринку на ліквідацію неплатоспроможного банку з відшкодуванням з боку Фонду коштів за вкладами фізичних осіб та надав до Національного банку пропозицію про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію ПАТ «ВБР».

Проте до Національного банку України надійшла ухвала Господарського суду  м. Києва від 01 квітня 2015 року у справі № 910/8086/15-г, якою регулятору було заборонено вчиняти дії щодо відкликання банківської ліцензії та ліквідації ПАТ “ВБР” на час розгляду даної справи у суді (за позовом ТОВ «Екосіпан» до Фонду про визнання укладеним договору купівлі-продажу цінних паперів № БВ 21/4-15 на виконання Договору доручення № БД 21/3-15 від 27.03.2015).

З моменту отримання ухвали Господарського суду м. Києва Національним банком та Фондом вживались заходи щодо оскарження зазначеної ухвали. 16 грудня 2015 року Вищий господарський суд України прийняв постанову у справі № 910/8086/15-Г, якою скасував забезпечення позову ТОВ «Екосіпан» (постанову отримано Національним банком України 21 грудня 2015 року).

«Ураховуючи вищезазначене, керуючись статтею 15 Закону України “Про Національний банк України”, статтею 77 Закону України “Про банки і банківську діяльність”, статтею 44 Закону України “Про систему гарантування вкладів фізичних осіб”, Національний банк України прийняв постанову від 21 грудня 2015 року № 914 “Про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію ПАТ «ВБР», - підвели підсумок в НБУ.

З огляду на таке рішення 22 грудня виконавча дирекція Фонду гарантування вкладів фізичних осіб почала процедуру ліквідації ПАТ «ВБР» та делегувала повноваження ліквідатора банку своїй уповноваженій особі Сергію Міхну.

Виведення фінустанови з ринку має відбуватися два роки - з 23 грудня 2015 до 22 грудня 2017 включно.

Як раніше повідомляв інформпортал Банкрутство & Ліквідація, на початку листопада слідчі ГСУ МВС заарештували понад 2,6 млрд гривень на депозитних рахунках фізичних та юридичних осіб у неплатоспроможному банку «ВБР».

Коментарі
Додати коментар