До новин

Велика Британія прагне більш тісного торговельного партнерства з ЄС

15 травня, 2025
Новини
Велика Британія прагне більш тісного торговельного партнерства з ЄС

Велика Британія має амбітні плани щодо забезпечення більш тісного торговельного партнерства з ЄС.

Про це заявив прем'єр-міністр Великої Британії Кір Стармер, пише The Guardian.

Напередодні саміту Великобританія-ЄС прем'єр-міністр закликав людей "дивитися вперед, а не назад", оскільки країна вступила в нову еру своїх відносин з блоком.

"Я амбітний щодо того, чого ми можемо там досягти. Я хочу тісніших відносин у сфері безпеки, оборони, торгівлі і економіки. Мислення є важливим, і я думаю, що це спільний підхід. Ми перебуваємо в новій ері безпеки і оборони. Так само ми зараз перебуваємо в новій ері в сфері торгівлі і економіки",-- сказав він журналістам.

Відповідаючи на запитання, чи вважає він, що громадськість достатньо відійшла від Brexit і чи зрозуміє вона переваги його перезавантаження ЄС, Стармер відповів, що вважає, що це так.

З боку ЄС були великі сподівання на те, що на саміті, який має відбутися в Лондоні 19 травня, буде створено підґрунтя для поглиблення відносин, пише The Guardian.

Але деякі дипломати ЄС занепокоєні тим, що апетит Великої Британії до тіснішої угоди був стриманий успіхом партії "Реформи Великої Британії" на місцевих виборах, а також реакцією на поступки індійському уряду щодо звільнення від національного страхування співробітників, тимчасово відряджених до Великої Британії, зазначає видання.

Стармер висловив сподівання, що "спокійний і прагматичний" підхід, який він застосував на переговорах зі США та Індією щодо укладення торговельних угод, також допоможе досягти угоди з ЄС.

Коментарі
Додати коментар