Обсяг експорту українським морським коридором у квітні скоротився на 45%
Обсяг експорту українським морським коридором у квітні скоротився на 45% у порівнянні з квітнем 2024 року – до 5,3 млн тонн.
Про це з посиланням на дані Адміністрації морських портів України пише "Укрінформ".
Загалом морські порти України у квітні 2025 року обробили 6 млн тонн вантажів, повідомили в АМПУ.
Зокрема, порт "Південний" обробив 2,4 млн тонн, порт "Чорноморськ" — 1,8 млн тонн, Одеський порт — 1 млн тонн. Порти Дунайського регіону (Ізмаїл, Рені та Усть-Дунайськ) разом обробили близько 800 тис. тонн вантажів.
Найбільшу частку у загальному обсязі перевалки у квітні становили зернові вантажі — 3,1 млн тонн, а також руда — 1 млн тонн, йдеться у повідомленні.
З експортних вантажів, які транспортувалися у квітні морським коридором більша частина, 2,9 млн т, — агропродукція.
За словами заступника голови ДП "АМПУ" В’ячеслава Харкавенка, морські порти України зберігають операційну стійкість навіть в умовах надвисоких ризиків.
Тим не менш, він звернув увагу на скорочення посівних площ через повномасштабну війну, мінування та тимчасову окупацію частини територій, а також падіння промисловості, зокрема в металургії.
Коментарі
Новини за темою
-
Новини 05 березня, 2026Свириденко пообіцяла ФОПам поріг ПДВ у 4 млн грн — більшість підприємців змін не відчують
-
Новини 05 березня, 2026Ринок електромобілів в Україні обвалився після повернення ПДВ
-
Новини 05 березня, 2026 -
Новини 05 березня, 202617 підозрюваних отримали держгранти на теплиці — і не посадили жодного куща