В Україні працює рекордна за 5 років кількість самозайнятих: в яких регіонах найбільше
Станом на початок червня в Україні зареєстровано 28,3 тис. фахівців, які провадять незалежну професійну діяльність, тобто самозайнятих.
Про це повідомляє "Опендатабот" з посиланням на дані Державної податкової служби.
Це юристи, приватні викладачі, перекладачі, архітектори, нотаріуси, психологи, митці, науковці, лікарі та інші фахівці, які не мають статусу фопу, але працюють самостійно.
Згідно з дослідженням, це рекордний показник за останні п’ять років. Пік кількості таких фахівців раніше фіксували у листопаді 2021 року – 27,9 тисячі.
Проте вже в грудні їхня кількість скоротилася на 700 осіб, після цього показник знову почав зростати, хоч і з паузою у перші місяці повномасштабного вторгнення. Від початку повномасштабної кількість самозайнятих професіоналів зросла на 1,1 тисячі – приблизно на 4%.
Найбільше таких фахівців працює у Києві – 4,2 тис. осіб. Наслідують Дніпропетровщина – 2,5 тис. та Одещина – 2,4 тис, зазначає "Опендатабот".
Повідомляється, що 292,29 млн грн податків сплатили до бюджету самозайняті за перші п’ять місяців 2025 року. Це на 33% більше, ніж за аналогічний період торік.
Зазначається, що у Херсонській, Волинській та Київській областях сума сплачених податків зросла майже удвічі. Загалом 603,16 млн грн податків сплатили такі фахівці за минулий 2024 рік. Це у 1,6 раза більше, ніж у 2023 році та у 1,2 раза більше, ніж до початку повномасштабної.
Лідерами за обсягами сплачених податків є Київ – 140,5 млн грн (23% загальної суми), Львівщина – 49,8 млн грн (8%) та Дніпропетровщина – 49,6 млн грн (8%). Проте, якщо у Львівській області цю суму сплатили 1,3 тис. осіб, то в Дніпропетровській – 2,5 тис. самозайнятих сплатили практично ту ж суму.
Коментарі
Новини за темою
-
Новини 05 березня, 2026Свириденко пообіцяла ФОПам поріг ПДВ у 4 млн грн — більшість підприємців змін не відчують
-
Новини 05 березня, 2026Ринок електромобілів в Україні обвалився після повернення ПДВ
-
Новини 05 березня, 2026 -
Новини 05 березня, 202617 підозрюваних отримали держгранти на теплиці — і не посадили жодного куща