Енергохолдингу ДТЕК загрожує дефолт, - Fitch

Одне з провідних рейтингових агентств Fitch Ratings знизило довгостроковий рейтинг дефолту емітента в іноземній та національній валюті енергохолдингу "ДТЕК" з рівня ССС до С.
Про це повідомляє інформаційний портал Банкрутство & Ліквідація із посиланням на офіційний сайт рейтингового агентства.
Висновок Fitch означає, що енергохолдингу загрожує дефолт через низький рівень ліквідністі компанії.
"Станом на кінець 2014 року ДТЕК отримав відмови основних кредиторів з рефінансування боргів. Довгостроковий прогноз знижений до рівня" C ", що вказує на неминучий дефолт через дуже слабку ліквідність компанії", - йдеться в прес-релізі Fitch.
Активи компанії становлять $314 млн. Тим часом до кінця квітня ДТЕК має повернути боргів лише за єврооблігаціями на $200 млн.
Фінансові аналітики пояснили пониження рейтингу валютної та політичною нестабільністю в Україні та різким падінням рентабельності компанії.
Вони згадали відчуження кримської філії ДТЕК та слабкість українських банків, зокрема доньці головної корпорації Ахметова – Українського Міжнародного Банку. Загальні причини – це зниження ВВП на 5% та інфляція у 26% в Україні протягом 2015 року. Рентабельності корпорації впала щонайменше на 20%.
Експерти вказують, що ДТЕК тримається лише тому, що є часткою головної корпорації Ахметова СКМ.
"Велика частка активів корпорації опинилися на окупованої території і нічого не коштують. Якщо активи великого бізнесу зменшуються на 25% - ти банкрут. Якщо втрачено більше чверті – ти банкрут ще вчора. Усі інші активи СКМ – транспорт, логістика, страхування та решта пов'язані з видобуванням ресурсів. Дивно, як вони досі тримаються", - каже економіст Павло Мельник.
Експерт також зазначає, що на українські компанії поза зоною бойових дій, криза не вплине так важко.
"Великий бізнес пережив інфляцію у 2014 році в 30%, переживе і 26-28% у 2015-му. Головне, що вони зберігають цінність своїх активів, на відміну від ДТЕК", - підсумував Мельник.
У прес-службі ДТЕК "Знай" відмовилися коментувати рейтинг Fitch, заявив, що самі побачили їх в Інтернеті та готують відповідну заяву.
ДТЕК – вітчизняна приватна енергокомпанія, що є енергетичним підрозділом групи "Систем Кепітал Менеджмент" українського мільярдера Ріната Ахметова.
Як раніше повідомляв інформпортал Банкрутство & Ліквідація, датській агрокомпанії з активами в Україні Trigon Agri також загрожує дефолт.
Джерело фото: dp.ua
Коментарі
Новини за темою
-
Банкрутство підприємств
23 лютого, 2022 -
Банкрутство підприємств
22 лютого, 2022Як отримати заборговану зарплату з підприємства банкрута – пояснення Мін'юсту
-
Банкрутство підприємств
20 лютого, 2022 -
Банкрутство підприємств
20 лютого, 2022