До новин

Антикорупційне бюро зацікавилось депозитами сина Гонтаревої у Дельта Банку

20 січня, 2016
Резонансні справи
Антикорупційне бюро зацікавилось депозитами сина Гонтаревої у Дельта Банку

Детективи Національного антикорупційного бюро розпочали розслідування відносно голови Національного банку України Валерії Гонтаревої через скандальний депозит її сина в збанкрутілому Дельта Банку.

Про це повідомляє інформаційний портал Банкрутство & Ліквідація із посиланням на відповідну судову ухвалу.

Із заяви слідчих про вчинення злочину та доданих до неї матеріалів випливає, що керівництво НБУ, зловживаючи службовим становищем, інформувало членів родини щодо фінансового стану ПАТ «Дельта Банк», що надало їм можливість зняти грошові кошти з депозитних рахунків на суму близько 12,5 млн гривень.

Зокрема, в інтерв`ю веб-сайту «Hubs» 27 березня 2015 року Гонтарева повідомила, що у її старшого сина був розміщений депозит у Дельта Банку на суму 800 тис. гривень.

«Це був депозит мого старшого сина. Йому дідусь заповів квартиру, він її продав і отримані гроші - 800 тисяч гривень поклав на депозит в «Дельта Банк» на рік. Рік минув, коли банк уже не повертав вклади, тому він його так і не забрав. Фонд гарантування вкладів виплатить йому 200 тисяч гривень - решта пропаде», - заявила вона виданню.

В ухвалі суду наводиться копія банківської виписки рахунку сина Гонтаревої, згідно з якою 9 лютого 2015 на зазначений рахунок була перерахована сума депозитного вкладу у розмірі 800 тис. гривень.яку він зняв з рахунку 10 лютого.

Прес-служба НБУ спростувала інформацію про зняття сином Гонтаревої депозиту в ліквідованому ПАТ «Дельта Банк» перед введенням тимчасової адміністрації. На підтвердження вони надали копію квитанції, яка доводить, що він отримав 200 тисяч грн з ФГВФО.

Разом з тим, в ухвалі наводиться копія виписки дружини сина Гонтаревої за операціями по картковому рахунку з 2 лютого 2015 до 27 любого 2015. Виписка свідчить що 10 лютого 2015 року син глави НБУ перерахував на рахунок дружини 300 тис гривень.

Крім того, дружина сина Гонтаревої 11 та 12 лютого 2015 перерахувала суми у 149,9 тис гривень, 50 тис гривень та 50 тис гривень невідомим отримувачам.

Нагадаємо, 30 жовтня 2014 року НБУ відніс Дельта Банк до категорії проблемних, що передбачає заборону проведення будь яких операцій за чинними договорами.

«Описане може свідчити про дроблення вкладів у банку з метою отримання повного відшкодування Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, що ймовірно призвело до збільшення обсягу зобов`язань Фонду на 100 тисяч гривень», - йдеться в судовій ухвалі.

Також в матеріалах справи зазначається, що розслідування розпочалося на підставі заяви Голови Правління ГО «Центр протидії корупції» Віталія Шабуніна.

Суд частково задовольнив позов НАБУ і надав детективам тимчасовий доступ до оригіналів депозитних договорів та банківських виписок сина Гонторевої.

Як раніше повідомляв інформпортал Банкрутство & Ліквідація, в НБУ кажуть, що син Гонтаревої не отримував 800 тис. в Дельта Банку

Коментарі
Додати коментар