До новин

Центробанк Росії спрогнозував падіння економіки вперше за три роки

13 листопада, 2025
Новини
Центробанк Росії спрогнозував падіння економіки вперше за три роки

Після трьох кварталів уповільнення зростання економіка Російської Федерації наприкінці 2025 року може перейти до падіння.

Про це пише The Moscow Times з посиланням на російський Центробанк.

За оцінкою Мінекономрозвитку РФ, у липні-вересні ВВП додав 0,6% у річному вираженні після зростання на 1,1% у другому кварталі, 1,4% – у першому та 4,5% – у четвертому кварталі минулого року.

Зокрема через цю високу базу порівняння (в останньому кварталі 2024 року, за даними ЦБ Росії, "відбувся тимчасовий сплеск виробництва в окремих галузях"), Центробанк Росії знизив прогноз – і в четвертому кварталі очікує річну динаміку ВВП від мінус 0,5% до плюс 0,5%.

У липні ЦБ Росії не допускав спаду і прогнозував у жовтні-грудні зростання від 0% до 1%.

Спад за підсумками кварталу в річному вираженні стане для Росії першим із січня-березня 2023 року: тоді економіка впала на 1,6%, після чого працювала лише в плюс.

Зростання ВВП у третьому кварталі поточного року виявилося набагато нижчим, ніж очікував Центробанк РФ: ще в серпні він прогнозував 1,6% у річному вираженні.

У Центробанку РФ зазначили, що "перегрів економіки" поступово знижується, проте багато що (напруженість на ринку праці, стійкі показники інфляції вище 4%, а також модельні розрахунки) говорить про те, що перегрів може бути більшим, ніж прогнозувалося, і закінчитися пізніше, ніж очікувалося раніше.

Коментарі
Додати коментар