До новин

Стокгольмський арбітраж відмовився об'єднати позови "Нафтогазу" проти "Газпрому"

31 березня, 2015
Резонансні справи
Стокгольмський арбітраж відмовився об'єднати позови "Нафтогазу" проти "Газпрому"

Арбітражний інститут Торгової палати Стокгольма ухвалив рішення не об'єднувати позов "Нафтогазу України" до російського "Газпрому" про ретроактивний перегляд транзитного контракту на 2009-2019 роки.

Про це повідомляє інформаційний портал Банкрутство & Ліквідація із посиланням на "Лівий берег".

Усні слухання у справі заплановано на кінець вересня 2016 року, винесення рішення арбітрами планується до кінця 2016 року.

Нагадаємо, 16 червня 2014 року "Газпром" звернувся до Арбітражного інституту Торгової палати Стокгольма з проханням про арбітраж з метою стягнення з "Нафтогазу" неоплаченої заборгованості за природний газ та відсотків за вказану заборгованість на загальну суму понад 4,5 млрд доларів, того самого дня "Нафтогаз" звернувся до Арбітражного інституту з вимогами про ретроактивну зміну ціни на природний газ, відшкодування всіх переплат, здійснених ним з 20 травня 2011 в розмірі не менш як 6 млрд доларів і скасування положення контракту, що забороняє реалізацію природного газу, який постачається за ним, за межами України. Російський газовий монополіст повідомляв, що Україна подала позови до Стокгольмського арбітражу проти нього на суму 12,2 млрд доларів.

Як раніше повідомляв інформпортал Банкрутство & Ліквідація, кредитна угода між Україною і Міжнародним валютним фондом передбачає, що фінансування збиткового НАК "Нафтогаз України" у 2015-2016 роках складе більше 63 млрд гривень.

Джерело фото: naftogaz.com

Коментарі
Додати коментар