В зону АТО через ФГВФО «перекачали» щонайменше 3,3 млрд грн, - ЗМІ

Фонд гарантування вкладів фізосіб «відкрив» канал надходження готівки на території Донбасу, непідконтрольні Україні, перекачавши туди не менше 3,3 млрд грн, попередньо взявши їх в держбюджеті.
Про це повідомляє інформаційний портал Банкрутство & Ліквідація із посиланням на матеріал видання «Дзеркало тижня».
Масовий переїзд жителів, відсутня інфраструктура, розтерзана мережа банківських установ, втрата документів як самих вкладників, так і банків не завадили фонду систематично переводити величезні суми державних грошей. Вкладникам 34 банків, які проживають у зоні АТО протягом всього воєнного конфлікту, виплачує кошти в обсягах 93-99,9% гарантованих сум.
Підозри про наявність додаткової корупційної маржі викликають списки тих банків, які були уповноваженими проводити виплати вкладникам.
За визнанням самих банкірів, третина вкладників, які одержують виплати в будь-якій фінустанові, потім стають його клієнтами. При цьому у списках ФГВФО разом із держбанками та великими фінустановами з розгалуженими мережами подекуди з'являлися досить сумнівні структури.
У листопаді 2014-го уряд і НБУ планували блокувати на непідконтрольних територіях не тільки роботу банків, а й банківські рахунки їхніх жителів. Потім ставлення принципово змінилося.
Інформацію про те, що державні гроші під виглядом виплат вкладникам на непідконтрольних територіях перекачують у приватні руки, до прем'єра доносили. Він розпорядився створити робочу групу з силових відомств, яка провела б розслідування цього та інших аспектів діяльності фонду.
Однак у ГПУ розпорядження про створення тієї самої групи досі не підписано.
Коментарі
Новини за темою
-
Резонансні справи
03 жовтня, 2022З візитівки автопрому – до судових суперечок. Ліквідація "Богдан Моторс" заходить у глухий кут
-
Резонансні справи
24 лютого, 2022ФГВФО не зміг відсудити в НБУ 277 млн грн, які виплатив вкладникам банку "Базис"
-
Резонансні справи
21 лютого, 2022 -
Резонансні справи
22 лютого, 2022