До новин

В зону АТО через ФГВФО «перекачали» щонайменше 3,3 млрд грн, - ЗМІ

04 квітня, 2016
Резонансні справи
В зону АТО через ФГВФО «перекачали» щонайменше 3,3 млрд грн, - ЗМІ

Фонд гарантування вкладів фізосіб «відкрив» канал надходження готівки на території Донбасу, непідконтрольні Україні, перекачавши туди не менше 3,3 млрд грн, попередньо взявши їх в держбюджеті.

Про це повідомляє інформаційний портал Банкрутство & Ліквідація із посиланням на матеріал видання «Дзеркало тижня».

Масовий переїзд жителів, відсутня інфраструктура, розтерзана мережа банківських установ, втрата документів як самих вкладників, так і банків не завадили фонду систематично переводити величезні суми державних грошей. Вкладникам 34 банків, які проживають у зоні АТО протягом всього воєнного конфлікту, виплачує кошти в обсягах 93-99,9% гарантованих сум.

Підозри про наявність додаткової корупційної маржі викликають списки тих банків, які були уповноваженими проводити виплати вкладникам.

За визнанням самих банкірів, третина вкладників, які одержують виплати в будь-якій фінустанові, потім стають його клієнтами. При цьому у списках ФГВФО разом із держбанками та великими фінустановами з розгалуженими мережами подекуди з'являлися досить сумнівні структури.

У листопаді 2014-го уряд і НБУ планували блокувати на непідконтрольних територіях не тільки роботу банків, а й банківські рахунки їхніх жителів. Потім ставлення принципово змінилося.

Інформацію про те, що державні гроші під виглядом виплат вкладникам на непідконтрольних територіях перекачують у приватні руки, до прем'єра доносили. Він розпорядився створити робочу групу з силових відомств, яка провела б розслідування цього та інших аспектів діяльності фонду.

Однак у ГПУ розпорядження про створення тієї самої групи досі не підписано.

Коментарі
Додати коментар