До новин

Борг ОПЗ перед Ostchem може дати Фірташу привілеї при приватизації держактиву

05 квітня, 2016
Борги
Борг ОПЗ перед Ostchem може дати Фірташу привілеї при приватизації держактиву

Постанова Стокгольмського арбітражного суду, що забороняє до 31 серпня 2016 року відчуження ВАТ «Одеський припортовий завод», може бути спробою Дмитра Фірташа взяти участь в приватизації заводу, що має борг у 193 млн доларів перед Ostchem.

Про це повідомляє інформаційний портал Банкрутство & Ліквідація із посиланням на «Ліга.Бізнес».

За словами представників Фонду державного майна, Фірташ не втратив інтерес до приватизації ОПЗ.

«Для участі в конкурсі він може створюватиме консорціум з однією з міжнародних компаній. У цьому випадку борг в 193 млн доларів перед Ostchem буде грати роль дисконту на ціну продажу», - заявив один з керівників ФДМУ.

Фонд держмайна неодноразово заявляв, що серед потенційних покупців Одеського припортового заводу структур Фірташа немає, а новим власником повинен стати іноземний інвестор.

ФДМУ зараз обговорює кілька варіантів вирішення проблеми: продавати завод з боргом, реструктурувати цей борг, або замістити його державним кредитом.

«Єдине, на що рішення суду може вплинути, - це на наші наміри якомога швидше прийняти рішення по боргу ОПЗ перед Фірташем», - говорить глава ФДМУ Ігор Білоус.

Нагадаємо, 31 березня 2016 року Стокгольмський арбітраж задовольнив клопотання Ostchem Holding Limited Дмитра Фірташа і наказав ПАТ «Одеський припортовий завод» до 31 серпня 2016 року утриматися від відчуження або обтяження своїх необоротних активів.

Голова ФДМУ Ігор Білоус на це повідомив, що рішення Стокгольмського суду жодним чином не вплине на плани щодо приватизації ОПЗ і на процеси, які вже було розпочато і які ніхто не збирається зупиняти.

Як відомо, Фонд держмайна України має намір оголосити аукціон про приватизацію ПАТ «Одеський припортовий завод» у другій половині травня і провести його в червні.

Коментарі
Додати коментар