До новин

Мін’юст покарав нотаріуса, що зареєстрував право власності на заарештований бізнес-центр

19 квітня, 2016
Резонансні справи
Мін’юст покарав нотаріуса, що зареєстрував право власності на заарештований бізнес-центр

Нотаріуса, що зареєстрував право власності на заарештований бізнес-центр, позбавили права доступу до Держреєстру на 3 місяці.

Про це повідомляє інформаційний портал Банкрутство & Ліквідація із посиланням на «Судово-юридичну газету».

Новостворена Апеляційна комісія при Міністерстві юстиції України розглянула скаргу кредитора на дії нотаріуса Олега Щура (Обухівський нотаріальний округ), що зареєстрував заарештований столичний бізнес-центр «Горизонт Парк» (належить кредитору) за ТОВ «Проект А».

В ніч з 18 на 19 лютого приватний нотаріус Олег Щур, незважаючи на наявність у Держреєстрі трьох арештів, накладених судовими інстанціями, скасував реєстрацію права власності кредитора і зареєстрував об'єкт за компанією ТОВ «Проект А». Крім того, нотаріус розділив будівлю бізнес–центру на 38 окремих приміщень.

Кредитор звернувся до Міністерства юстиції з проханням скасувати неправомірну реєстрацію і покарати нотаріуса. Апеляційна комісія задовольнила скаргу, скасувала реєстрацію бізнес-центру за «Проектом А», а Олега Щура позбавила доступу до Держреєстру на 3 місяці.

Будівництво столичного бізнес-центру «Горизонт Парк» здійснювала відома девелоперська компанія ISA Prime Developments, одним із співзасновників якого є бізнесмен Олександр Башенко.

У 2006-2008 роках на будівництво бізнес-центру були залучені близько 200 млн доларів кредитних коштів, однак на завершальній стадії будівництва бізнесмен, який виступив поручителем за угодою, перестав обслуговувати кредити і передав об'єкт компанії своїх партнерів Сергія Осьмухіна і Левана Пірвелі. Кредитор домігся через суд визнання за собою право власності на «Горизонт Парк» в рахунок погашення кредитної заборгованості.

Нагадаємо, з 1 січня 2016 року вступила в силу нова редакція закону «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень», згідно з якою нотаріуси можуть здійснювати державну реєстрацію нерухомості без вчинення нотаріальної дії щодо такого майна.

Коментарі
Додати коментар