До новин

Коломойський продовжує виводити мільярди з «Укрнафти», - ЗМІ

16 червня, 2016
Резонансні справи
Коломойський продовжує виводити мільярди з «Укрнафти», - ЗМІ

Аудитор компанії PricewaterhouseCoopers, який перевіряв фінзвітність «Укрнафти», у своєму звіті написав, що протягом 2015 року «Укрнафта» реалізувала декільком компаніям сиру нафту на 7,14 млрд грн з відстрочкою оплати; очікуваний строк оплати - грудень 2016 року, основним ринком збуту компанії є вітчизняний ринок нафти і нафтопродуктів, а основними клієнтами - «Укртатнафта» і НПК «Галичина», що належать «Привату».

Про це повідомляє інформаційний портал Банкрутство & Ліквідація із посиланням на «Бізнес.Цензор».

Таким чином, «Укрнафта», яка повинна заробляти гроші для держави, в 2015 році продає нафту «приватівським» компаніям з відстрочкою платежу на два роки. У травні 2016 року стало відомо, що Державна Фіскальна служба проводить досудове розслідування за підозрою в штучному формуванні дебіторської заборгованості «Укрнафти».

Дебіторка найбільшої нафтовидобувної компанії в період з березня по жовтень 2015 року склала 11,6 млрд грн, підрахували фіскали. Зокрема, нафта купували ТОВ «Галнафта» (борг за нафту - 1,37 млрд грн), ТОВ «Гарант-УТН» (1,33 млрд грн), ТОВ «Техтрейд Груп» (1,1 млрд грн) і ТОВ «Котлас» - (2,89 млрд грн).

Власниками зазначених у судовому рішенні компаній є офшори, які пов'язані з групою «Приват» Ігоря Коломойського і Геннадія Боголюбова. Вони фігурували у справі про виведення $1,8 млрд Приватбанку за фіктивними контрактами в 2014 році.

Крім того, як пише аудитор, в 2015 році «Укрнафта» видала передоплату на суму 6,6 млрд гривень для придбання нафтопродуктів. Строк поставки нафтопродуктів - грудень 2018 року. Нафтопродукти компанія отримає від «Укртатнафти» Коломойського. Їй належить єдиний НПЗ в Україні.

Як раніше повідомляв інформпортал Банкрутство & Ліквідація, аудитори не вірять у повернення дебіторської заборгованості «Укрнафти».

Коментарі
Додати коментар