Петренко розповів про основні положення судової реформи

В результаті судової реформи будуть створені нові суди, куди суддів добиратимуть за результатами публічного конкурсу, також вилучається норма, яка консервувала судову систему - суддею Апеляційного або Верховного суду може стати людина, що не працювала у судовій системі.
Про це розповів міністр юстиції Павло Петренко в ефірі «5 каналу», повідомляє інформаційний портал Банкрутство & Ліквідація.
Зазначено, що прийнятий закон визначає кілька важливих моментів, які не подобаються чинним суддям і старій судовій системі.
«Перше - створюються абсолютно нові суди, новий Верховний суд, в цей суд будуть обиратися судді з публічних конкурсів. Це означає, що не буде автоматичного переведення суддів з старого суду на новий. Будуть проведені конкурси на всі посади суддів Верховного суду. І це повинно бути зроблено протягом шести місяців з моменту, коли закон вступає в силу», - повідомив Петренко.
Крім того, створять нові Апеляційні суди. У ці суди так само, всі судді будуть призначатися тільки через публічний конкурс.
«Третє - нарешті прибирається і форма, яка створювала консервацію старої судової системи. Зараз фактично на посаді судді Верховного суду, Апеляційного або місцевого суду може прийти людина, яка не працювала у судовій системі. Наприклад, юрист з досвідом роботи», - додав міністр.
Як раніше повідомляв інформпортал Банкрутство & Ліквідація, 2 червня 2016 року Рада ухвалила судову реформу.
Коментарі
Новини за темою
-
Законодавство
12 квітня, 2023"Укренерго" провело перший аукціон для експорту електроенергії
-
Законодавство
15 лютого, 2023VІІІ Форум із реструктуризації та банкрутства відбудеться 15 березня 2023 року
-
Законодавство
18 листопада, 2022ЄС наприкінці листопада презентує новий пакет санкцій проти Росії і Білорусі
-
Законодавство
03 листопада, 2022