До новин

Антикоррупційне бюро отримало дозвіл вивчити документи НБУ

15 липня, 2016
Резонансні справи
Антикоррупційне бюро отримало дозвіл вивчити документи НБУ

Солом'янський районний суд Києва 1 липня дозволив детективам Національного антикорупційного бюро України тимчасово отримати доступ до документів НБУ.

Про це повідомляє інформаційний портал Банкрутство & Ліквідація із посиланням на FinClub.

Детективам дозволено ознайомитися з документами, що містять банківську таємницю, і зробити копії з них, йдеться в рішенні суду.

Як повідомлялося, Національне антикорупційне бюро підозрює Нацбанк у навмисній розтраті рефінансування на 12 млрд грн, яке в 2014-2015 роках було видано шести банкам, в тому числі і "Дельта Банку".

Слідчі НАБУ вважають, що керівництво НБУ вступило в попередню змову зі службовими особами банків, які отримували рефінансування. Це "Південкомбанк", банк "Київська Русь", Міський комерційний банк, Автокразбанк, Терра Банк, Дельта Банк.

При цьому в НАБУ побоювалися "реальної загрози зміни або знищення речей чи документів". Тому ще 16 травня суд в перший раз дозволив детективам НАБУ тимчасовий доступ - протягом місяця - до документів банків, які знаходяться в приміщенні Нацбанку на вул. Інститутській, 9.

Детективам дозволили зробити копії документів. При цьому у зв'язку з браком доказів НАБУ було відмовлено в доступі до матеріалів по рефінансуванню банків "Хрещатик" і "Фінанси і Кредит".

У новому судовому рішенні також йдеться, що в 2014-2015 роках службові особи семи названих банків (у списку немає Міського комерційного банку) і НБУ, діючи за попередньою змовою з використанням коррахунків цих банків, відкритих в Meinl Bank Aktiengeselschaft, зробили фінансові операції з коштами на 12 млрд грн, які попередньо були розтрачені як кредити рефінансування зазначеним банкам, шляхом погашення кредиторської заборгованості підприємств, підконтрольних банкам.

Коментарі
Додати коментар