До новин

Контроль над збанкрутілим «Океаном» може отримати екс-глава Миколаївського порту

08 серпня, 2016
Банкрутство підприємств
Контроль над збанкрутілим «Океаном» може отримати екс-глава Миколаївського порту

Контроль над ПАТ «Миколаївський суднобудівний завод «Океан», що знаходяться в процедурі банкрутства, має намір отримати екс-керівник Миколаївського морського торговельного порту, бізнесмен Василь Капацина.

Про це повідомляє інформаційний портал Банкрутство & Ліквідація із посиланням на «РБК-Україна».

Як випливає з останніх рішень в рамках справи про банкрутство підприємства, розміщених у Єдиному державному реєстрі судових рішень, 23 червня Господарський суд Миколаївської області затвердив нову редакцію реєстру кредиторів підприємства. Згідно з документом, основним кредитором підприємства з підтвердженими судом вимог у розмірі 1,433 млрд грн (близько 80% від усієї суми боргу), продовжує виступати компанія «Консалтинг-Гамма» (Кривий Ріг), яку раніше ЗМІ пов'язували зі Смарт-Холдингом. Тепер юридичним представником основного кредитора за довіреністю виступає юрист Сергій Панченко, голова адвокатського бюро «Панченко і партнери», яке на постійній основі здійснює юридичний супровід як самого Капацини, так підприємств, що входять до його сфери інтересів.

Крім того, юристи зазначеного адвокатського бюро в процесі також представляють інтереси компанії «Торговий дім «Аннона» (Миколаїв).

«Капацина планує отримати контроль над підприємством для своїх майбутніх морегосподарських проектів. Смарт-Холдинг і Григоришин фактично вийшли з гри», - повідомив агентству представник одного з кредиторів «Океану», знайомий з процесом.

У прес-службі Смарт-Холдингу прокоментували, що неодноразово офіційно заявляли про те, що не мають ніякого відношення ані до «Консалтинг-Гамми», ані до самого підприємства, за винятком періоду операційного управління «Океаном» на запрошення акціонерів (2011-2012). У компанії зазначили, що підприємства, які входять в сферу впливу холдингу («Смарт-Груп», «Смарт Меритайм Груп», Чорноморський і Херсонський суднобудівний заводи), хоча і продовжують проходити по справі про банкрутство «Океану» у якості кредиторів, їх вимоги де-факто передані третій стороні.

Як повідомлялося раніше, справу про банкрутство ПАТ «Миколаївський суднобудівний завод «Океан» за позовом ВАТ «Малярно-ізоляційне підприємство «Райдуга» (Миколаїв) було порушено в липні 2012 року.

Завод «Океан» спеціалізується на виробництві і ремонті контейнеровозів, танкерів, буксирів, барж водотоннажністю до 350 тис. т. Станом на перший квартал 2016 року 98,73% акцій ПАТ контролювала компанія Zonel Operations Limited (Кіпр).

Василь Капацина очолює наглядову раду ТОВ «Компанія «Український будівельник». Підприємство займається реалізацією інвестиційних проектів по будівництву морських терміналів. В 2015-2016 рр компанія реалізувала проект будівництва перевантажувального комплексу зернових та олійних культур і продуктів їх переробки поблизу причалів №1 та №2 Миколаївського морського торговельного порту на замовлення китайської корпорації COFCO.

Коментарі
Додати коментар