До новин

Суд зобов'язав компанію Фірташа виплатити державі 283 млн грн

16 квітня, 2015
Резонансні справи
Суд зобов'язав компанію Фірташа виплатити державі 283 млн грн

Київський апеляційний господарський суд ухвалив рішення про стягнення на користь націоналізованого ПАТ "Родовід банк" понад 283 млн гривень, незаконно отриманих ЗАТ "Укргаз-Енерго", яке пов'язують з бізнесменом Дмитром Фірташем.

Про це повідомляє інформаційний портал Банкрутство & Ліквідація із посиланням на РБК-Україна.

"Позовні вимоги обґрунтовані тим, що на підставі договору строкового банківського вкладу зазначене товариство розмістило на депозиті банку 552 млн гривень під 9% річних. Проте надалі сторонами безпідставно збільшена відсоткова ставка до 48% річних, що дозволило комерційній структурі незаконно отримати додаткові 283 млн гривень", - сказано в повідомленні.

Як зазначається, протиправність підвищення процентної ставки підтверджена судовими рішеннями, якими додаткову угоду до договору банківського вкладу визнано недійсним, однак зазначені кошти банківській установі повернуті не були.

"Незважаючи на ці обставини, господарський суд Києва в задоволенні позову прокурора відмовив. І тільки завдяки послідовній позиції органів прокуратури за результатами розгляду апеляційної скарги Київський апеляційний господарський суд погодився з обґрунтованістю доводів позову і 14.04.2015 рішення місцевого господарського суду скасував", - повідомили в ГПУ.

Одночасно апеляційний суд ухвалив нове рішення, яким задовольнив позовні вимоги Генпрокуратури. Рішення суду вступило в законну силу і підлягає виконанню.

Нагадаємо, банкрутство Родовід Банку вважається однією з найбільш брудних банківських оборудок за усі роки незалежності. У 2008 банк фактично збанкротував і вкладники штурмували його відділення. У 2009 банку виділили мільярди гривень рефінансування та націоналізували його. Проте вже 2010 році тимчасовий адміністратор фінустанови Сергій Щербина опинився у в’язниці за звинуваченням у розкраданні коштів.

Коментарі
Додати коментар