До новин

Директора ЗТМК затримали за погашення чужої заборгованості на півмільярда гривень

26 вересня, 2016
Резонансні справи
Директора ЗТМК затримали за погашення чужої заборгованості на півмільярда гривень

23 вересня було затримано директора ТОВ «Запорізький титано-магнієвий комбінат» (ЗТМК) Володимира Сивака.

Про це інформаційному порталу Банкрутство & Ліквідація  повідомили в прес-службі НАБУ.

Затримання було здійснено детективами Національного антикорупційного бюро України під процесуальним керівництвом прокурорів Спеціалізованої антикорупційної прокуратури та у співпраці з співробітниками управління Служби безпеки України у Запорізькій області.

Відповідно до повідомлення, затримання відбулося в рамках розслідування, розпочатого детективами Бюро у червні 2016 року за фактом зловживання службовим становищем особами ТОВ «ЗТМК», що призвело до розтрати грошових коштів в особливо великих розмірах.

Затриманому директору ЗТМК готується повідомлення про підозру у вчиненні злочину, передбаченого ч.5 ст. 191 Кримінального кодексу України («Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем»).

Слідством встановлено, що впродовж 2014-2015 років на модернізацію виробництва ЗТМК, відповідно до договору про заснування, компанія-співвласник TOLEXIS TRADING LIMITED виділила 880 млн грн.

Однак директор підприємства, зловживаючи службовим становищем, вчинив розтрату більшої частини отриманих грошових коштів (492 млн грн), перерахувавши їх на користь третіх осіб. А саме: замість фінансування видатків на модернізацію, кошти було спрямовано ПАТ «Холдингова компанія «Енергомережа», ВАТ «Запоріжжяобленерго», ПАТ «Комерційний банк «Надра» та ТОВ «Сіитез Ресурс».

Кошти були перераховані в рахунок погашення заборгованості ДП «ЗТМК» перед зазначеними суб’єктами. Тоді як ці платежі мала здійснити компанія TOLEXIS TRADING LIMITED за умовами, передбаченими договором заснування ТОВ «ЗТМК».

У разі визнання судом винуватості затриманого директора йому загрожує позбавлення волі на строк від 7 до 12 років з конфіскацією майна та позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Нагадаємо, ТОВ «Запорізький титано-магнієвий комбінат» було створено у 2013 році державою в особі Фонду державного майна України (володіє 51% статутного капіталу) та Кіпрською компанією TOLEXIS TRADING LIMITED (49%). Остання зобов’язалася сплатити борги держпідприємтсва, на основі якого було створено ТОВ, та інвестувати $110 млн на впровадження передових технологій і устаткування вітчизняних та зарубіжних фірм.

Запорізький титано-магнієвий комбінат є єдиним в Україні та Європі виробником металевого губчастого титану.

Директором ЗТМК з 2010 року є Володимир Сивак, який протягом кількох років до призначення обіймав посаду комерційного директора ВАТ «Кримський содовий завод», підконтрольного структурам Дмитра Фірташа.

Коментарі
Додати коментар