До новин

Голова Одеського апеляційного госпсуду подала у відставку

10 жовтня, 2016
Законодавство
Голова Одеського апеляційного госпсуду подала у відставку

Голова Одеського апеляційного господарського суду Наталія Морщагіна написала заяву про звільнення з посади судді.

Про це повідомляє інформаційний портал Банкрутство & Ліквідація із посиланням на сайт Судової влади України.

Морщагіна пояснює своє рішення тим, що не може гарантувати своїм колегам безпечних умов для здійснення незалежного і неупередженого правосуддя.

Так, вона заявила, що не має морального права залишатися на посаді судді та голови суду в зв'язку з подіями, які сьогодні відбуваються по відношенню до суддів.

Нагадаємо, 5 жовтня Морщагіна видала наказ про припинення роботи Одеського апеляційного господарського суду та Господарського суду Одеської області через пікетування суду працівниками нафтопереробного заводу, які закидали суддям у корумпованості.

Крім того, хтось із учасників пікетування бризнув з допомогою шприца зеленкою в напрямку суддівського столу під час розгляду апеляційної скарги на рішення Господарського суду Одеської області про визнання боргів Одеського нафтопереробного заводу перед кредиторами.

Варто зазначити, що 4 жовтня прокуратура Одеської області розпочала кримінальне провадження за матеріалами, зібраними облуправлінням СБУ, стосовно визнання банкрутства НПЗ. Розслідування здійснюється за ознаками скоєння злочину, передбаченого ч. 2 ст. 375 (постановлення суддею завідомо неправосудного рішення) Кримінального кодексу України.

«Досудовому слідству належить дати правову оцінку законності дій суддів Господарського суду в Одеській області при постановленні рішення від 3 жовтня за заявою ПАТ «ЕК «Одесаобленерго» у справі про банкрутство ПАТ «Одеський нафтопереробний завод».

Крім того, додала речниця облпрокуратури Інна Верба, «співробітники прокуратури грунтовно перевіряють, чи достатньою була документальна база, на підставі якої судді ухвалили рішення про наявність непогашеного 14-мільярдного боргу Одеського НПЗ підприємства перед компаніями Empson Limited і Phonrun operation limited, зареєстрованими на Кіпрі».

Коментарі
Додати коментар