До новин

Суд лишив банкрутам приватизований комплекс державного цементного заводу

10 жовтня, 2016
Резонансні справи
Суд лишив банкрутам приватизований комплекс державного цементного заводу

Суд відмовив Фонду держмайна у позові до ТОВ Фірма «Елавус ЛТД» про повернення майнового комплексу ДП «Харківський дослідний цементний завод». Про це свідчить постанова Вищого господарського суду від 21 вересня.

Про це повідомляє інформаційний портал Банкрутство & Ліквідація із посиланням на «Наші гроші».

У листопаді 2009 р. ТОВ Фірма «Елавус ЛТД» придбало у Фонду держмайна майновий комплекс держпідприємства за адресою м.Харків вул. Плиткова, 1-г. Ціна продажу склала 11,20 млн грн.

Покупець купував комплекс із низкою зобов’язань. Зокрема, мав зберігати протягом 5 років основний профіль діяльності підприємства: виробництво цементу, піску стандартного та будівельних сумішей. А також протягом 2009 – 2015 років внести 10,27 млн грн. інвестицій, зокрема на проектування та виробництво магнезіального цементу М-500 (цемент Сореля) та мікромармуру, підвищити обсяги виробництва.

Згідно з матеріалами перевірки у 2013 році договір ще виконувався. Але у листопаді 2015 р. Фондом держмайна зафіксовано, що новий власник комплексу зобов’язання не виконує.

З’ясовано, що у червні 2015 р. суд порушив провадження у справі про банкрутство фірми «Елавус ЛТД». Директора фірми відсторонено, а його обов’язки покладено на розпорядника майна – арбітражного керуючого.

Суд вирішив, що Фонд держмайна провів останню перевірку в листопаді 2015 р. з порушеннями. А саме, повідомив арбітражного керуючого «Елавус ЛТД»  про перевірку за неналежною адресою. Таким чином, перевірка відбулась за відсутності представника власника комплексу. Тому власник підприємства був позбавлений можливості представити документи про виконання договору, а також права оскаржити результати перевірки.

Крім того, суд зазначив, що матеріалами справи не підтверджено здійснення перевірки безпосередньо на об’єкті або шляхом опрацювання документів. Наявні у матеріалах справи фотознімки комплексу суд визнав такими, що мають невстановлене походження, оскільки вони не були перелічені у додатку акту перевірки.

Фонд держмайна підтвердив, що проводив перевірку за відсутності документів щодо виконання договору, оскільки власник на запит їх не надав. На підставі цього ФДМУ вирішив, що договір не виконується.

Суд зазначив, що відсутність таких документів не є причиною, щоб автоматично визнати договір не виконаним. Також суд вирішив, що ФДМУ не вжив належних заходів щодо збирання інформації при проведенні перевірки.

Тому суд вирішив, що невиконання «Елавус ЛТД» умов договору купівлі-продажу є недоведеним. Фонд держмайна програв позов у всіх трьох інстанціях.

За даними судового реєстру, першу чергу вимог кредиторів банкрутуючого «Елавус ЛТД» складають борги по зарплаті на суму 0,86 млн грн.

Коментарі
Додати коментар