До новин

ВГСУ скасував результати торгів з продажу харківського підприємства-банкрута

10 листопада, 2016
Резонансні справи
ВГСУ скасував результати торгів з продажу харківського підприємства-банкрута

Вищий господарський суд задовольнив касаційну скаргу прокуратури області про визнання недійсними результати відкритих торгів майна одного з товариств-банкрутів і направив справу на повторний розгляд.

Про це повідомляє інформаційний портал Банкрутство & Ліквідація із посиланням на прес-службу прокуратури Харківської області.

Як розповів заступник прокурора Харківської області Олег Мельник, у 2014-2015 роках на торгах, проведених з порушенням чинного законодавства, було продано майно збанкрутілого  підприємства, що працювало на ринку металоконструкцій.

 Його новим власником стала фізична особа – фактично єдиний учасник публічних торгів.

 «Крім того, всупереч законодавства початкова вартість майна була меншою від загальної суми кредиторської заборгованості. Стартували на торгах з 1 млн. грн., тоді як загальна сума конкурсних вимог кредиторів, затверджених ухвалою суду, становила 1,5 млн. грн. Більше того, виробничі площі в 6,7 тис. квадратних метрів разом з електростанцією, опалювальними котлами, кранами та іншими будівельними механізмами продали не цілісним комплексом, а частинами. І це також призвело до заниження ціни», - пояснив Мельник.

У зв’язку з цим  прокуратура звернулася до господарського суду області з вимогою визнати недійсним аукціон та зобов’язати нового власника повернути незаконно придбане майно у ліквідаційну масу банкрута.

 Після того, як суд першої інстанції не підтримав ці вимоги, а апеляційний  господарський суд задовольнив їх лише частково, прокуратура оскаржила ці рішення у касації.

При новому розгляді Харківський апеляційний господарський суд скасував протоколи аукціону та свідоцтва про право власності на майно боржника  і зобов’язав його нового власника повернути незаконно придбане.

Як раніше повідомляв інформпортал Банкрутство & Ліквідація, у ВГСУ розпочалася підготовка для підтримання кваліфікації суддів місцевих госпсудів.

Коментарі
Додати коментар