До новин

Прокурори просять суд арештувати двох топ-менеджерів банку «Фінанси і Кредит»

16 листопада, 2016
Резонансні справи
Прокурори просять суд арештувати двох топ-менеджерів банку «Фінанси і Кредит»

Генпрокуратура просить суд взяти під варту колишнього голову правління й заступника голови правління банку «Фінанси і Кредит», яких підозрюють у зловживанні службовим становищем і заволодінні чужим майном.

Про це повідомляє інформаційний портал Банкрутство & Ліквідація із посиланням прес-службу ГПУ.

«Досудовим розслідуванням установлено, що службові особи банку «Фінанси і Кредит» за попередньою змовою з іншими особами, шляхом укладення договору поруки із нерезидентом України, перерахували на кореспондентські рахунки цієї установи грошові кошти у сумі майже 54 мільйонів доларів, що призначались як гарантії з боку Українського банка-поручителя ризикової діяльності офшорної компанії, зареєстрованої на Кіпрі», – йдеться у повідомленні.

В подальшому, за даними ГПУ, внаслідок фінансових оборудок й не відображення їх у фінансовій звітності банку «Фінанси й Кредит», кошти були втрачені, чим банківській установі та її вкладникам заподіяно збитків в особливо великих розмірах.

Нагадаємо, раніше, правоохоронні органи проводили слідчі дії в центральному столичному офісі визнаного неплатоспроможним банку «Фінанси і Кредит», а також ще в одному його офісі на вулиці Хрещатик.

Банк «Фінанси та Кредит» заснований в 1990 році. Його основним бенефіціаром виступає український бізнесмен, народний депутат, мажоритарій і CEO гірничорудної компанії Ferrexpo Костянтин Жеваго.

Згідно з даними НБУ, за розміром загальних активів на 1 липня 2015 року банк займав 10-е місце (38,88 млрд грн) серед 127 банків, що діяли в країні. Його зобов'язання перед фізособами на цю дату дорівнювали 16,98 млрд грн, в тому числі у валюті - 11,61 млрд грн.

У зв'язку з невиконанням задекларованих заходів щодо поліпшення ліквідності і відсутністю достатніх дій з боку власника банку для запобігання його неплатоспроможності, а також у зв'язку з невідповідністю вимогам банківського законодавства та нормативно-правових актів НБУ, регулятор відніс банк «Фінанси та Кредит» до категорії неплатоспроможних з 17 вересня 2015 року.

17 грудня НБУ ухвалив постанову про відкликання у нього банківської ліцензії та ліквідації.

Нацбанк заявляв про намір відсудити у Жеваго заставу рефінансування «Фінанси та Кредит», яким стало особисте фінансове поручительство в розмірі 1,45 млрд грн.

Крім того, з реєстру судових рішень з посиланням на повідомлення Святошинського управління поліції відомо, що 11 травня цього року внесено відомості до єдиного реєстру досудових розслідувань за ознаками кримінального злочину, передбаченого ст.190 ч.1 Кримінального кодексу (шахрайство), за фактом вчинення посадовими особами банку і його власником шахрайських дій.

Як раніше повідомляв інформпортал Банкрутство & Ліквідація, держава продає борг великого виробника «молочки» перед банком-банкрутом «Фінанси і Кредит».

Коментарі
Додати коментар