До новин

У Дніпрі провели семінар для арбітражних керуючих

19 грудня, 2016
Події
У Дніпрі провели семінар для арбітражних керуючих

Центр комерційного права разом із Міністерством юстиції провели семінар для арбітражних керуючих у місті Дніпро.

Про це повідомляє інформаційний портал Банкрутство & Ліквідація із посиланням на прес-службу Центру.

Близько 60 учасників заходу, серед яких арбітражні керуючі, судді, юристи, представники Мін’юсту та Головного територіального управління юстиції в Дніпропетровській області, зібралися, щоб обговорити актуальні питання діяльності арбітражних керуючих.

Директор Департаменту з питань судової роботи та банкрутства Міністерства юстиції України Юрій Моісеєв розповів про зміни в роботі автоматизованої системи призначення арбітражного керуючого розпорядником майна у справі про банкрутство. Запроваджені зміни мають вирішити проблему з корупцією та забезпечити справедливий розподіл справ між арбітражними керуючими.

Директор Центру комерційного права Валентина Данішевська розкрила питання ідеології реформи банкрутства. Норми нового законопроекту про банкрутство, розробленого за участі Центру комерційного права, спрямовані на удосконалення процедури банкрутства та підвищення рівня повернення боргів в Україні, який зараз вкрай низький. Наприклад, в розвинених країнах під час процедури банкрутства з 1-го долара боргу кредиторові повертають 78 центів, у країнах Східній Європі – 37 центів, а в Україні – лише 8 центів

Арбітражний керуючий, який взяв на себе обов’язок виконати справу з банкрутства, повинен допомогти боржникові максимально розрахуватися з кредиторами та зробити усе можливе для збереження збанкрутілого підприємства. Лише за таких умов діяльність арбітражного керуючого буде успішною, а місце України в рейтингу Doing Business постійно підвищуватиметься.

На результативність процедури банкрутства впливають наступні умови: розумні строки (справа не повинна затягуватись, оскільки кожен додатковий день лише генерує збитки, а не зменшує їх), відсутність необґрунтованих витрат, достойна оплата послуг арбітражного керуючого.

Під час семінару також було розкрито питання продажу майна боржника. За законодавством арбітражні керуючі мають повноваження обирати спосіб продажу майна, який буде найвигіднішим. Сьогодні таким способом є електронні аукціони. Прямі продажі слід використовувати лише у виняткових ситуаціях, наприклад, якщо продається майно, яке швидко псується.

Ефективність продажу майна значною мірою залежить від належного поділу майна на лоти, опису товару та відповідного розміщення оголошення. Так, працюючий бізнес найвигідніше продати у якості єдиного майнового комплексу, а 5 автомобілів краще виставляти на аукціон окремими лотами. Для того, щоб привабити покупців потрібно детально описати майно в оголошенні, підкресливши всі його переваги та особливості, та максимально широко оповістити про аукціон аудиторію, яка може бути зацікавлена у придбанні того чи іншого майна. 

На семінарі були присутні суддя Вищого господарського суду України Володимир Поліщук та суддя Господарського суду Дніпропетровської області Ніна Камша. Вони розкрили питання оскарження результатів аукціону, підкресливши, що таким правом володіють лише боржник та кредитор. Інші учасники, чиї права порушено,  можуть розраховувати на компенсацію, тобто на виплату неустойки у розмірі гарантійного внеску.

Загалом, банкрутство - це пільга для бізнесу, який потрапив у скрутне становище, а не його покара. Так, у розвинених країнах 95% боржників самі ініціюють цю процедуру, розуміючи, що це їх шанс погасити борги, зберігши при цьому ділову репутацію і бізнес.

Коментарі
Додати коментар