До новин

Суд заарештував рахунки в латвійських і австрійських банках у справі про виведення Дельта Банком 4,1 млрд рефінансування

30 грудня, 2016
Резонансні справи
Суд заарештував рахунки в латвійських і австрійських банках у справі про виведення Дельта Банком 4,1 млрд рефінансування

Печерський районний суд Києва заарештував рахунки ряду офшорних компаній в латвійських і австрійських банках у справі про виведення Дельта Банком 4,1 млрд гривень рефінансування, наданого йому Національним банком України.

Про це йдеться в судових ухвалах від 13 і 20 грудня, повідомляє інформаційний портал Банкрутство & Ліквідація із посиланням на Finance.ua.

Генеральна прокуратура з квітня 2014 року проводить розслідування про розкрадання коштів рефінансування посадовими особами Дельта Банку. Згідно з матеріалами справи, Дельта Банк протягом 2014 отримав від Нацбанку рефінансування в обсязі близько 10 млрд гривень.

Після цього банк придбав за 4,1 млрд гривень 535,3 млн доларів і перерахував їх за кордон в інтересах 12 пов’язаних між собою українських підприємств. При цьому, як встановили слідчі, ряд топ-менеджерів цих компаній одночасно є співробітниками Дельта Банку.

Зокрема, гроші були перераховані в латвійський JSC Baltic International Bank на рахунки компаній «Трансінвест України» (41,4 млн доларів), «Ріал Істейт Компані» (17,4 млн доларів), «Еплада» (51 млн доларів), «Ті Ел Сі Системс» (67,4 млн доларів), «Саб-Р» (45,6 млн доларів), «Український Бізнес-Франчайзинг» (33,1 млн доларів), «Боні і Клайд» (116 млн доларів) , «Мерчант Хауз» (19,5 млн доларів), «Зерноінтерторг» (34,5 млн доларів), «Агроновоком» (8,4 млн доларів). 3,9 млн доларів були перераховані на рахунок в Amsterdam Trade Bank NV, відкритий компанією «Віса-Нова».

Ще 75,2 млн доларів перераховані на рахунок в латвійський AS Trasta Komercbanka компанії «Домо-тех-опт».

«Угоди, укладені цими компаніями, містять ознаки фіктивності і спрямовані на викрадення коштів, отриманих в порядку рефінансування від НБУ», – дійшли висновку правоохоронні органи.

В результаті зазначених втрат Дельта Банк був визнаний неплатоспроможним, а Фонд гарантування вкладів фізосіб в березні 2015 року ввів тимчасову адміністрацію у фінустанову. Слідство встановило, що виведення коштів з Дельта Банку відбувалося в інтересах ряду офшорних компаній.

13 грудня Печерський райсуд вирішив заарештувати рахунки компаній Chesbord Holdings Limited, Jamico Finance Limited і Global Gold Bullion Ltd в латвійському Baltic International Bank.

Також арештовано рахунки компаній Silisten Trading Limited, Elmonore Trade Limited, Jamico Finance Limited, Harnor Services Limited, Feslur Finance Limited, Trumerg Holdings Limited в латвійському банку Trasta Komercbanka. 20 грудня арешт був накладений на рахунок Silisten Trading Limited в австрійському Meinl Bank AG, а також на рахунок Jamico Finance Limited в Bank Winter&Co (Австрія).

Також арештовано рахунки F.G. Financing Limited, Irine Ventures Limited і Nonolet Inc. в Raiffeisen International Bank AG. 2 березня 2015 року Нацбанк визнав Дельта Банк, Кредитпромбанк, Омега Банк неплатоспроможними.

19 березня неплатоспроможним був визнаний Астра Банк. Всі ці банки контролювалися Миколою Лагуном.

Як раніше повідомляв інформпортал Банкрутство & Ліквідація, ФГВ почав виплати другій черзі кредиторів Дельта Банку.

Коментарі
Додати коментар