Топ-7 гучних банкрутств на білоруському ринку
У 2016 році білоруську економіку накрила хвиля банкрутств.
Про це повідомляє інформаційний портал Банкрутство & Ліквідація із посиланням на видання «Хартія 97».
З фінансовими проблемами і боргами перед кредиторами стикнулися відомі компанії, що раніше займали важливе місце на ринку.
«Серж»
Процес про визнання неплатоспроможним колись одного з лідерів ринку швейного ринку Білорусі ТОВ «Серж», розпочався навесні минулого року з заяви самої компанії. У результаті вивчення стану справ суд не знайшов причин, щоб дати шанс на продовження бізнесу, який в 1996 році створив Сергій Атрощенко – ТОВ «Серж» визнано банкрутом, почалася ліквідація бізнесу.
Всього на продаж виставлено 80 лотів. Торги у формі відкритого аукціону пройдуть 30 січня 2017 року в Мінську.
«Фруктест»
Один з найбільших імпортерів фруктів і овочів з мережею представництв по всій Білорусі, працював на ринку з 1995 року, сам прийняв рішення про ліквідацію. За заявою ліквідаційної комісії Економічний суд на початку літа порушив справу про економічну неспроможності компанії Віталія Ніса і Євгена Шамесова.
Компанія, яка раніше називалася «Савітою», була одним з найбільших постачальників на білоруський ринок бананів і цитрусових.
«Белінтертранс»
У жовтні в Економічному суді Мінської області почалося справа про банкрутство одного з найбільших автоперевізників країни – компанії «Белінтертранс». До суду звернулася група кредиторів, яким заборгувала компанія. В даний час фірма знаходиться в захисному періоді, який закінчується 6 січня 2017 року.
«Белинтертранс» заснував один з найвідоміших у транспортній галузі бізнесменів – В'ячеслав Довнар.
«Перша шоколадна компанія»
Успішний проект в кондитерській галузі, створений приватними інвесторами, подав сигнал лиха в липні минулого року. Економічний суду Брестської області порушив справу про економічну неспроможність підприємства, що накопичило борги за електроенергію.
«Перша шоколадна компанія» (до 2005 року вона називалася «Білоруська кавова компанія») була створена в 1997 році у СЕЗ «Брест». На частку цього виробника шоколаду, цукерок, драже, шоколадних мас і глазурі в кращі часи припадало близько 3% кондитерського ринку країни. Продукція «Першої шоколадної компанії» під брендом «Ідеал» відома також в Росії та Україні.
Але на відміну від «Сержа» підприємство продовжує роботу. Як стало відомо в перші дні нового року, кредитори уклали мирову угоду з «Першою шоколадною компанією». У січні вона повинна відновити діяльність.
«Магнус груп»
У квітні минулого року Економічний суд Мінська відкрив конкурсне провадження відносно великої будівельної компанії – «Магнус груп». Бізнес, біля витоків якого стояв литовський бізнесмен Арунас Пукялис, увійшов на білоруський ринок завдяки співпраці з Юрієм Чижем і зведенням для «Трайпла» декількох об'єктів.
На початку 2010-х років – це була одна з найбільших будівельних компаній Мінська з досить значним портфоліо реалізованих і перспективних проектів.
«Ізобудпромстрой»
У липні в суд із заявою про визнання компанії «Ізобудпромстрой» банкрутом звернулася податкова інспекція по Мінській області з причини того, що неплатоспроможність великого виробника швидкомонтованих будівель отримала хронічний характер. Компанія також мала борги перед бюджетом.
«Ізобудпромстрой» — одна з компаній групи «Ізобуд», яку в 1998 році заснував Ігор Чорний.
Брестський завод побутової хімії
Завод, який став одним з первістків білоруський приватизації, сам звернувся до суду із заявою про визнання своєї неплатоспроможності.
На початку 2000-х років БЗБХ входив до складу російської компанії Ost-West Korporation, а з 2015 року власником великого пакету заводу став брестський підприємець Олег Рончинский.
Коментарі
Новини за темою
- Банкрутство підприємств 23 лютого, 2022
- Банкрутство підприємств 22 лютого, 2022
Як отримати заборговану зарплату з підприємства банкрута – пояснення Мін'юсту
- Банкрутство підприємств 20 лютого, 2022
- Банкрутство підприємств 20 лютого, 2022