До новин

Банк Авакова "Базис" виграв черговий суд і може повернути ліцензію

16 січня, 2015
Резонансні справи
Банк Авакова "Базис" виграв черговий суд і може повернути ліцензію

Вищий адміністративний суд Києва відмовився задовольнити касаційні скарги Національного банку України та заступника прокурора Києва, які наполягають на законності рішення про відкликання у 2012 році ліцензії у харківського банку "Базис".

Про це повідомляє "Банкрутство & Ліквідація" із посиланням на "Економічну правду".

Суд прийняв відповідну ухвалу 24 грудня 2014 року, яка опублікована в Єдиному реєстрі судових рішень,

Згідно з повідомленням, Нацбанк і столичний прокурор хотіли оскаржити постанову Окружного адміністративного суду міста Києва від 14 серпня 2014 року та ухвалу Київського апеляційного адміністративного суду від 21 жовтня 2014 року у справі банку "Базис".

Вказані ухвала і постанова скасовують рішення Національного банку 2012 року про відкликання ліцензії харківського банку "Базис".

В касаційній скарзі НБУ наголошував, що він має право відкликати банківську ліцензію, ініціювати ліквідацію банку в будь-який час, коли дійде висновку, що фіноздоровлення банку є неможливим.

Проте Вищий адміністративний суд не задовольнив вимогу НБУ і київської прокуратури і залишив без змін згадані ухвалу і постанову, підтверджуючи таким чином право банку щодо повернення ліцензії.

Ухвала суду може ще бути переглянута Верховним Судом України.

Як відомо, 20 квітня 2012 року НБУ ввів тимчасову адміністрацію в банк "Базис" на 6 місяців (з 23 квітня по 23 жовтня 2012 року).

В Нацбанку такий крок пояснили так - "аналіз показників діяльності банку і результати інспекційної перевірки свідчать про погіршення його фінансового стану, зниження рівня ліквідності та загрозу втрати платоспроможності".

Пізніше, 23 серпня 2012 року, Національний банк ухвалив рішення про відкликання банківської ліцензії "АКБ "Базис" й призначення ліквідатора.

Нагадаємо, що цей харківський банк займав 95 місце за обсягом активів у банківській системі України.

На кінець ІІ кварталу 2012 року понад 73% його акцій належали ТОВ "Інвестор-Фонд", ще близько 23,6% - ПАТ "Інвестор". Неформально фінустанову пов’язували з нинішнім главою МВС та екс-губернатором Харківщини Арсеном Аваковим і його холдингом "Інвестор".

Водночас, офіційно його дружина – Інна Авакова – була заступником голови правління "Базису" й опосередковано володіла понад 23,6% акцій банку.

Джерело фото: robinzon.tv

Коментарі
Додати коментар