У лютому суд розгляне претензії Суркісів до НБУ та ФГВФО стосовно зв’язку з Приватбанком

Суд переніс розгляд позову братів Суркісів до НБУ та Фонду гарантування вкладів фізосіб на 6 лютого 2017 року.
Про це повідомляє інформаційний портал Банкрутство & Ліквідація із посиланням на «Українські новини».
Окружний адміністративний суд Києва 25 січня вирішив перенести розгляд позову Григорія та Ігоря Суркісів до Національного банку і Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на 6 лютого.
27 грудня Окружний адміністративний суд Києва відкрив провадження в адміністративній справі за позовом шести фізосіб до НБУ, Фонду гарантування і тимчасового адміністратора Приватбанку.
До суду звернулися Ігор Суркіс, Григорій Суркіс, Рахміль Суркіс (батько Ігоря і Григорія), Марина Суркіс (дочка Ігоря), Світлана Суркіс (дочка Григорія) і Поліна Ковалик (дружина Григорія). Вони просять про скасування рішення НБУ №105 від 13 грудня 2016 року, яким були визнані інсайдерами Приватбанку. Також вони вимагають визнати незаконним наказ №22 від 20 грудня 2016 року (не уточнюється суть наказу).
12 січня відбулося попереднє засідання по даній справі, наступне засідання відбулося 25 січня. Розгляд позову було вирішено перенести на 6 лютого.
Раніше повідомлялося, що 27 грудня 2016 року Окружний адмінсуд Києва відкрив провадження за позовом А-Банку до НБУ, Фонду гарантування і тимчасовоого адміністратора Приватбанку. А-Банк просив суд визнати протиправним та скасувати вищевказане рішення регулятора. Також 28 грудня Окружний адмінсуд Києва відкрив провадження за позовом ФК «Динамо». У той же час, 29 грудня «Динамо» відкликало два інших аналогічних позови. Наприкінці грудня 2016 року суд задовольнив позов футбольного клубу і зобов'язав НБУ, Фонд гарантування вкладів і Приватбанк надати документи по даній справі. 10 січня ФК «Динамо» повідомив про те, що Приватбанк не блокував рахунки клубу і ФК продовжує працювати з банком у звичайному режимі. 11 січня представник НБУ повідомив, що тимчасовий адміністратор Приватбанку не здійснював списання коштів футбольного клубу.
Нагадаємо, 18 грудня 2016 року Кабмін вирішив націоналізувати Приватбанк. Після цього Міністерство фінансів купило 100% його акцій за 1 гривню. До націоналізації найбільшими акціонерами банку були Ігор Коломойський і Геннадій Боголюбов. 20 грудня 2016 року, відразу після націоналізації Приватбанку, глава НБУ Валерія Гонтарева заявила про те, що А-Банк пов'язаний з акціонерами Приватбанку.
Коментарі
Новини за темою
-
Резонансні справи
03 жовтня, 2022З візитівки автопрому – до судових суперечок. Ліквідація "Богдан Моторс" заходить у глухий кут
-
Резонансні справи
24 лютого, 2022ФГВФО не зміг відсудити в НБУ 277 млн грн, які виплатив вкладникам банку "Базис"
-
Резонансні справи
21 лютого, 2022 -
Резонансні справи
22 лютого, 2022