До новин

НБУ допускає початок діалогу з утримувачами євробондів Приватбанку

08 лютого, 2017
Резонансні справи
НБУ допускає початок діалогу з утримувачами євробондів Приватбанку

Національний банк України допускає початок діалогу з власниками єврооблігацій націоналізованого Приватбанку.

Про це повідомила заступник глави НБУ Катерина Рожкова, передає інформаційний портал Банкрутство & Ліквідація.

«Ми отримали листа, власники єврооблігацій хочуть діалогу. Ми готові зустрітися, готові озвучити нашу позицію, оскільки ми діяли в рамках закону», - сказала вона на прес-конференції в Києві у вівторок.

За словами Рожкової, перша така зустріч з деякими власниками євробондів планується найближчим часом.

«Я поки не знаю, хто саме буде представляти бондхолдеров. Я отримала лист, що вони хотіли б якогось діалогу. Я знаю, що сьогодні має бути їхня зустріч з представниками наглядової ради банку. Після зустрічі вони приїдуть в НБУ. Це перша зустріч», - сказала вона.

Заступник голови НБУ ще раз висловила впевненість у міцності та обґрунтованості позиції центробанку.

«Ми здійснили bail-in базуючись на ст. 41.1 закону «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб», яка передбачає, що капітал можуть бути конвертовані зобов'язання не пов'язаних з банком осіб, але які разом з тим не є депозитними або поточними рахунками. Професійні інвестори, коли здійснювали такого роду інвестиції (купівля єврооблігацій), повинні були оцінити поточний і потенційний ризик з урахуванням цілого ряду факторів. Тому ми готові зустрічатися з представниками бондхолдеров, ми готові озвучувати нашу позицію. Ми вважаємо, що наша позиція є законною», - пояснила Рожкова.

Нагадаємо, в рамках націоналізації Приватбанку його зобов'язання перед спеціально створеною британською компанією (SPV) - емітентом єврооблігацій - підлягали процедурі bail-in і були обмінені на акції додаткової емісії банку. Потім ФГВФО, який ввів тимчасову адміністрацію в банк, продав всі його акції державі за 1 грн. Мова йде про три випуски єврооблігацій: на $175 млн за ставкою 10,875% з погашенням 28 лютого 2018 року, на $200 млн за ставкою 10,25% з погашенням 23 січня 2018 року, з яких $40 млн. було погашено в серпні 2016 року, а також на $220 млн за ставкою 11% (облігації субординованого боргу) з погашенням у 2021 році.

Емітентом єврооблігацій з погашенням в січні і лютому 2018 року виступило зареєстроване у Великобританії спеціальне підприємство (special purpose vehicle, SPV) UK SPV Credit Finance plc. Єврооблігації з погашенням у 2021 році були емітовані через ICBC Standard Bank Plc (Великобритария), однак під час їх реструктуризації цей борг був переоформлений на UK SPV Credit Finance plc.

Утримувачі євробондів Приватбанку, що володіють різними випусками цінних паперів на загальну суму понад $120 млн, в кінці грудня 2016 року об'єдналися в спеціальний комітет для спільного захисту своїх прав та інтересів. У комітет входять п'ять фондів, у тому числі британські, американські та швейцарські.

Власники мають намір оскаржити в Лондонському міжнародному арбітражному суді (London Court of International Arbitration) примусовий обмін цінних паперів на акції додаткової емісії банку і таким чином розраховують отримати в якості компенсації своїх інвестицій іноземні активи банку.

Як раніше повідомляв інформпортал Банкрутство & Ліквідація, у зв’язку з націоналізацією «Привату» Мінфін планує переписати стратегію держбанків.

Коментарі
Додати коментар