На Хмельниччині дослідне господарство доводять до банкрутства, щоб забрати землю
У селі Пасічна Хмельницької області селяни переконані, що їхнє господарство доводять до банкрутства, щоб забрати ласий шмат землі.
Про це повідомляє інформаційний портал Банкрутство & Ліквідація із посиланням на YE.ua.
«Пасічна» – дослідне господарство в однойменному селі, одне з небагатьох сільськогосподарських підприємств, яким вдалося пережити важкі для аграріїв 90-ті й не занепасти. Нині тут працюють понад три сотні людей, а саме господарство підпорядковане Вінницькому науково-виробничому центру «Соя» Національної академії аграрних наук України. Втім, останнім часом, стверджують працівники «Пасічної», господарство потерпає від невмотивованих перевірок, тож у селі побоюються рейдерського захоплення. Відтак, шукають захисту в керівництва академії, Міністерства агрополітики України та депутатів обласної ради. Щоб їх почули – вдаються до крайніх заходів: перекривають дороги і пікетують органи державної влади.
«Розуміємо, що наша земля – ласий шмат для якогось агрохолдингу, – каже Анатолій Базилюк, завідуючий центральним складом дослідного господарства «Пасічна» – Наразі ми обробляємо близько трьох тисяч гектарів багатих чорноземів, рік закінчили з прибутками. Маємо дві молочні ферми, два відгодівельні комплекси, дві свиноферми та маточники, літні табори для худоби. Завжди думали, що захищені державою. Але, бачимо, що комусь «згори» приглянулася наша земля»
Як розповідають працівники «Пасічної», конфлікт з науково-виробничим центром «Соя», якому підпорядковане дослідне господарство, тягнеться вже кілька років. Ще з того часу, як селяни не захотіли, щоб вінниччани нав’язували їм свого директора. Вдалося відстояти свого, місцевого, який, кажуть, знає підприємство зсередини. З того часу, стверджують, й почалися «наїзди» й постійні необгрунтовані перевірки.
«Усі роки ми спеціалізуємося на вирощуванні хмелю, зернових, елітних сортів пшениці на продаж, – каже Анатолій Базилюк. – Нам же почали нав’язувати сівбу соняшника та сої. Від цих культур земля виснажується. Тваринництво хочуть покласти під ніж, бо великих прибутків не приносить, тож його, мовляв, невигідно тримати. При прибутках у 2 мільйони гривень, знайшли якісь «давні» борги, керівництво відсторонили від роботи, рахунки заморозили».
Володимир Кальніченко, заступник голови Хмельницької облдержадміністрації, зізнається, що, на жаль, обласна влада не має важелів впливу на політику та діяльність державного підприємства.
«Ми розуміємо стурбованість селян, спільно з депутатами обласної ради направили звернення про захист їхніх інтересів і до керівництва Науково-виробничого центру «Соя», і до Міністерства аграрної політики. Сподіваємося, буде прийняте адекватне рішення», - зазначив він.
Наразі рахунки господарства все ще заморожені.
Коментарі
Новини за темою
- Банкрутство підприємств 23 лютого, 2022
- Банкрутство підприємств 22 лютого, 2022
Як отримати заборговану зарплату з підприємства банкрута – пояснення Мін'юсту
- Банкрутство підприємств 20 лютого, 2022
- Банкрутство підприємств 20 лютого, 2022