До новин

НБУ виграв касацію у справі неплатоспроможного VAB Банку

09 червня, 2017
Резонансні справи
НБУ виграв касацію у справі неплатоспроможного VAB Банку

Вищий господарський суд України відмовив у задоволенні касаційної скарги про визнання припиненим договору іпотеки між ПАТ «Всеукраїнський акціонерний банк (Віейбі Банк) та Національним банком України від 10 червня 2014 року.

Відповідне рішення суд виніс за підсумками засідання 7 червня 2017 року, повідомляє інформаційний портал Банкрутство & Ліквідація із посиланням на передає «Інтерфакс-Україна».

Згідно з Єдиним державним реєстром судових рішень, відповідна касаційна скарга була подана на постанову Київського апеляційного господарського суду від 14 березня 2017 року на рішення Господарського суду міста Києва від 24 січня 2017 року про визнання припиненим договору іпотеки між Віейбі Банком і НБУ та усунення перешкод у користуванні майном.

Скарга була подана уповноваженою особою Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на ліквідацію Віейбі Банку до НБУ. Третьою стороною у скарзі, не висуваючи самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача, виступають ФГВФО і банк «Фінансова ініціатива».

Суд визнав, що основне зобов'язання банку за кредитним договором не виконано і не припинено. Як наслідок, відсутні правові підстави для припинення іпотеки, і, у разі продажу предмета іпотеки, гроші повинні спрямовуватися на задоволення вимог іпотекодержателя.

Нагадаємо, що НБУ 20 березня 2015 року вирішив відкликати банківську ліцензію та ліквідувати Віейбі Банк, власником якого був Бахматюк, а в червні 2015 року визнав неплатоспроможним також банк Фінансова ініціатива, що належить йому. Потім Нацбанк подав на Бахматюка до суду п'ять позовів про стягнення заборгованості по персональному договору поруки за зобов'язаннями цих кредитних установ, сумарно заборгували НБУ з рефінансування 10,9 млрд грн.

У свою чергу, Бахматюк поклав відповідальність за погіршення ситуації в банках на НБУ. У жовтні 2016 року він підтвердив готовність до компромісу з Нацбанком питання поручительств і запропонував мирову угоду з розстрочкою на сім років з можливістю збільшити заставу перед НБУ.

Коментарі
Додати коментар