Співвласник «Фокстроту» знову не зміг відбити у ФГВФО 3,8 млрд грн активів Дельта Банку
31 травня Госпсуд міста Києва відмовився задовольнити позов ТОВ «Арсенал Фінанс» до Дельта Банку «про визнання наявності прав кредитора за зобов`язаннями та зобов`язання вчинити дії». Як третя особа в справі фігурує Валерій Маковецький - співвласник мережі «Фокстрот».
Про це повідомляє інформаційний портал Банкрутство & Ліквідація із посиланням на «Фінбаланс».
Згідно з судовими матеріалами, В. Маковецький був вкладником Дельта Банку, а ТОВ «Арсенал Фінанс» - його повірений. 04.09.2014 Дельта Банк та В. Маковецький уклали договір застави майнових прав №Д-4/2014 (згодом вносилися зміни), відповідно до умов якого банк надав своєму вкладнику в заставу права заставодавця за кредитними договорами, укладеними між Дельта Банк та фізичними та/або юридичними особами-позичальниками. За домовленістю сторін предмет застави оцінено в 1,52 млрд грн (тоді як вартість майнових прав за кредитам юридичних та фізосіб на дату укладення цього договору була 3,8 млрд грн).
04.09.2014 ТОВ «Арсенал Фінанс» (новий кредитор), що діяв за договором доручення від імені та в інтересах В. Маковецького і Дельта Банк (первісний кредитор) уклали договір відступлення права вимоги №Д-4.1/2014 для реалізації порядку звернення стягнення на майнові права відповідно до договору застави майнових прав №Д-4/2014 від 04.09.2014.
Після визнання Дельта Банку неплатоспроможним в березні 2015 року комісія Фонду гарантування з перевірки правочинів за кредитними операціями визнала нікчемними зазначені договори.
Згідно з судовими матеріалами, 10.01.2017 Оболонський райсуд м. Києва своїм рішенням, яке було залишене без змін ухвалою Апеляційного суду м. Києва від 18.04.2017 (про що писав Finbalance), задовольнив позов ліквідатора Дельта Банку та становив нікчемність зазначених договорів (з урахуванням змін, внесених у лютому-2015); припинив обтяження на майнові права Дельта Банку вартістю 3,8 млрд грн.
У рамках згаданої на початку судової справи ліквідатор Дельта Банку подавав зустрічний позов до ТОВ «Арсенал Фінанс» про визнання недійсним договору №Д-4.1/2014 від 04.09.2014, який суд зрештою задовольнив, посилаючись на те, що рішенням Оболонського райсуду м. Києва вже було встановлено нікчемність вказаного договору.
Водночас суд дійшов висновку щодо відсутності підстав для задоволення позовних вимог ТОВ «Арсенал-Фінанс» щодо визнання за ним прав кредитора за кредитними договорами, укладеними між Дельта Банком із позичальниками, оскільки з огляду на наведені вище рішення судів, у В. Маковецького не було права вимоги і воно не могло перейти від нього до ТОВ «Арсенал Фінанс».
Також суд визнав недійсним договір №Д-4.1/2014 від 04.09.2014 про відступлення прав вимоги, який був укладений між Дельта Банком і ТОВ «Арсенал-Фінанс», яке діяло від імені В. Маковецького.
Нагадаємо, згідно з судовими матеріалами, В. Маковецький звернувся до ліквідатора Дельта Банку з вимогою визнати його кредитором Дельта Банку. Відповідно до витягу з реєстру акцептованих вимог Дельта Банку, акцептована сума його вимог – 1,255 млрд грн.
При цьому відповідно до договорів застави майнових прав, укладених між Дельта Банком та НБУ 06.10.2009 та 26.02.2014, низка спірних кредитних договорів перебували в заставі НБУ (під кредити рефінансування).
Задовольняючи позовні вимоги ліквідатора Дельта Банку, Оболонський райсуд м. Києва (з чим погодився Апеляційний суд м. Києва) виходив з того, що Дельта Банк, укладаючи з В. Маковецьким спірні договори, прийняв на себе зобов`язання щодо передачі у заставу майнових прав за укладеними банком з юридичними та/або фізичними особами кредитними договорами у порядку іншому, ніж встановлено чинним законодавством, з порушенням правил бухгалтерського обліку, при збільшенні обсягу відповідальності не отримав погодження куратора банку, з наданням переваг В. Маковецькому щодо задоволення його кредиторських вимог до банку за договорами банківських рахунків та вкладів перед іншими кредиторами, у спосіб не передбачений Законом України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб», а також передав у заставу майнові права, вартість яких значно перевищує кредиторські вимоги В. Маковецького.
Коментарі
Новини за темою
- Резонансні справи 03 жовтня, 2022
З візитівки автопрому – до судових суперечок. Ліквідація "Богдан Моторс" заходить у глухий кут
- Резонансні справи 24 лютого, 2022
ФГВФО не зміг відсудити в НБУ 277 млн грн, які виплатив вкладникам банку "Базис"
- Резонансні справи 21 лютого, 2022
- Резонансні справи 22 лютого, 2022