До новин

Як уникнути проблем під час подання документів на конкурси до ВС та Вищого антикорупційного суду

07 вересня, 2018
Законодавство
Як уникнути проблем під час подання документів на конкурси до ВС та Вищого антикорупційного суду

Як свідчить досвід подання документів правниками під час першого конкурсу до Верховного Суду – 22,5% бажаючих взяти участь у конкурсі отримали відмову через порушення вимог до подання документів.

Про це повідомляє інформаційний портал Банкрутство & Ліквідація із посиланням на прес-службу Вищої кваліфікаційної комісії суддів України.

Найбільш розповсюдженими причинами відмов є подання неповного пакета документів або неподання документів, які підтверджують відповідний професійний стаж діяльності. Ці проблеми розповсюджені серед всіх категорій кандидатів, як у суддів, так і у науковців та адвокатів.

Подання неповного пакета документів – це типова помилка під час звернення кандидатами з метою участі у конкурсі, зазначають у ВККС.

Заступник директора департаменту суддівської кар’єри ВККСУ Олег Рибчук розказав, що найчастіше кандидати забували подати такі документи:

- декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (електронну декларацію);

- декларацію доброчесності судді;

- декларацію родинних зв’язків кандидата на посаду судді;

- заяву про проведення перевірки, визначеної Законом України «Про очищення влади».

Зокрема, у 2016 році за результатами перевірки поданих документів з 846 кандидатів, що мали намір змагатись за посади суддів, в участі у конкурсі було відмовлено 190 кандидатам. З-поміж них 163 особам відмовлено через те, що не змогли підтвердити наявності необхідного стажу. За цим критерієм не підтвердили 10 років суддівського досвіду 33 особи, наукового – 49 осіб, адвокатського – 81 особа. Крім того, 27 кандидатів не надали Комісії одного або більше документів і також отримали відмову в допуску до участі у конкурсі.

Також Олег Рибчук повідомив, що для кандидатів-суддів для підтвердження стажу роботи достатньо трудової книжки. Натомість кандидатам-адвокатам варто звернути увагу, що наявності адвокатського посвідчення недостатньо для підтвердження досвіду професійної діяльності.

«Для адвокатів типовими помилками під час подання документів є подання недостатньої кількості необхідних документів, а саме непідтвердження відповідного досвіду за кожний рік окремо. Подані документи мають підтверджувати відповідний досвід за кожен рік адвокатської діяльності, що вказана кандидатом (щонайменше один документ за кожен рік діяльності). Це можуть бути копії процесуальних документів, копії судових рішень, ордери тощо», – зазначив пан Рибчук.

«Для кандидатів-науковців необхідно звернути увагу, що науковий ступень, здобутий ними у вищому навчальному закладі або науковій установі іноземної держави, повинен бути визнаний в Україні», – додав він.

Декларації доброчесності та родинних зв’язків подаються безпосередньо на офіційному веб-сайті ВККСУ.

На допомогу кандидатам із формування пакета документів ВККСУ також розробила відеороз’яснення, та надала відповіді на актуальні запитання.

Коментарі
Додати коментар