До новин

Swedbank може бути причетний до відмивання мільярдів через Danske Bank

21 лютого, 2019
Резонансні справи
Swedbank може бути причетний до відмивання мільярдів через Danske Bank

Шведський банк Swedbank підозрюють у причетності до масштабного відмивання грошей, яке призвело до великого фінансового скандалу в балтійському регіоні.

Про це повідомляє інформаційний портал Банкрутство & Ліквідація із посиланням на Bloomberg.

Підозри до Swedbank виникли після оприлюднення матеріалів шведської телекомпанії SVT. За її даними, у період між 2007 та 2015 роками близько 50 клієнтів Swedbank перевели до 40 млрд крон (4,3 млрд доларів, а за підрахунками шведів ідеться про 5,8 млрд доларів) підозрілих коштів між Swedbank та Danske Bank.

Прес-секретар банку Габріель Родау  зазначив, що банк виявив підозрілі трансакції та повідомив про них поліцію. Родау також запевнив, що Swedbank не визнає цифри, про які повідомила SVT.

Ця новина надійшла на тлі розгортання скандалу на 230 млрд доларів довкола відмивання грошей Danske Bank. Європейська банківська влада розпочала розслідування щодо фінансових регуляторів у Данії та Естонії.

Danske Bank звинувачують у тому, що він дозволив крихітній філії в Естонії стати центром відмивання грошей з країн колишнього СРСР, зокрема, Росії та Азербайджану.

Підозри у відмиванні грошей в Danske Bank розслідуються в Данії, Естонії, Великій Британії, Франції, Німеччини та США. Скандал вже призвів до відставки глави Danske Bank Томаса Боргена.

У вівторок Danske Bank оголосив, що ліквідує свої філії в Росії, Естонії, Литві та Латвії внаслідок підозр у відмиванні грошей.

Коментарі
Додати коментар