До новин

Суд стягнув з фірм Клюєвих на користь Укрексімбанку мільярд гривень

18 червня, 2015
Резонансні справи
Суд стягнув з фірм Клюєвих на користь Укрексімбанку мільярд гривень

Вищий господарський суд України ухвалив рішення, згідно з яким ПАТ «Актив-Страхування» та ПАТ «Завод напівпровідників» мають солідарно сплатити «Державному експортно-імпортному банку України» кредитну заборгованість на суму 989,37 млн грн.

Про це повідомляє інформаційний портал Банкрутство & Ліквідація із посиланням на рішення суду.

Госпсуд встановив, що в 2009-2010 роках «Укрексімбанк» та «Завод напівпровідників» в рамках генеральної угоди уклали сім кредитних договорів. З метою забезпечення повернення кредиту в 2009 році був укладений договір поруки, за якими «Актив-Страхування» поручилося солідарно відповідати за своєчасне та повне виконання позичальником своїх зобов’язань.

В березні 2009 року було узгоджено, що сума генеральної угоди складе в еквіваленті 150 млн євро, в травні 2010 року сторони поруки підписали додаткову угоду, за якої кредитна лінія була збільшена до 230 млн євро. Підписані кредитні угоди мали різний строк повернення, найпізніше – березень 2017 року.

В червні 2014 року держбанк звернувся до господарського суду з позовом, в якому вказав, що позичальник прострочив виплату кредиту за договором №4, строк погашення якого закінчився в березні 2014 року. Крім того, позичальник заборгував по відсоткам та комісії. Загальна сума боргу на 17 жовтня 2014 року склала 16,99 млн євро, 25,46 млн дол., та 34,73 млн грн. За сьогоднішнім курсом НБУ, це дорівнює 989,37 млн грн.

Господарський та апеляційний суди позов «Укрексімбанку» задовольнили. В тому числі через те, що позичальник та поручитель не робили спроб погасити свій борг.

Під час розгляду справи колегія ВГСУ в складі головуючої Нині Кочерової та суддів Неоніли Мележик і Василя Саранюка зазначила, що не бере до розгляду аргументи «Актив-Страхування», що в іншій справі ВГСУ кілька днів тому скасував договір поруки за генеральною угодою «Укрексімбанка» та «Завода напівпровідників». Суд вказав, що в питанні поруки скасовано тільки рішення судів першої інстанції, але сама порука не скасована. Більш того, встановив суд, навіть в разі задоволення позову «Актив-Страхування» і припинення дії договору поруки, «Укрексімбанк» матиме можливість оскаржити це рішення в суді.

Нагадаємо, «Завод напівпровідників» та «Актив-Страхування» підконтрольні братам Сергію та Андрію Клюєвим. 2 червня Вищий господарський суд задовольнив скаргу «Актив-Страхування» та скасував рішення судів першої інстанції, які визнавали договір поруки від березня 2009 року по генеральній угоді на кредит в 230 млн євро дійсним. Цією справою у ВГСУ займались головуючий суддя Євсіков О.О., судді Кролевець О.А., та Попікова О.В. (доповідач у справі).

Це рішення було прийнято за день до зняття з Сергія Клюєва депутатської недоторканості за поданням Генпрокуратури, яка підозрює його у незаконній приватизації 74,99% акцій ВАТ «Завод напівпровідників». Після зняття недоторканності Сергій Клюєв зник.

В квітні в 2014 році МВС оголосила про розшук брата Сергія Клюєва – Андрія, який під час Євромайдану очолював РНБО. В Генеральній прокуратурі раніше заявляли, що Андрій Клюєв в березні 2009 року маючи статус народного депутата сприяв отриманню кредиту на суму 150 млн євро на користь «Завода напівпровідників». При цьому отриманий кредит був забезпечений неліквідним обладнанням, що створювало високі ризики неповернення позики.

Як раніше повідомляв інформпортал Банкрутство & Ліквідація, Укрексімбанк завершив переговори про реструктуризацію євробондів.
Коментарі
Додати коментар