До новин

Банк "Хрещатик" запідозрили у махінаціях із кредитуванням Київської інвестгрупи

21 травня, 2019
Банкрутство фінустанов
Банк "Хрещатик" запідозрили у махінаціях із кредитуванням Київської інвестгрупи

Згідно з ухвалою Шевченківського райсуду Києва, поліція здійснює досудове розслідування в кримінальному провадженні від 31 лютого щодо можливих сумнівних операцій у банку “Хрещатик”.

Про це повідомляє інформаційний портал Банкрутство & Ліквідація із посиланням на рішення суду.

Як зазначається, за даними слідства, “за попередньою змовою керівництва банку, власника, правління, кредитного комітету, а також посадових осіб підприємств, пов`язаних з ПАТ «КБ «Хрещатик», організовано масштабну схему фіктивного кредитування, яка полягала в неповерненні в банк коштів, виведених шляхом кредитування пов`язаних з банком груп підприємств”.

“При проведенні аналізу непогашених кредитів станом на 05 квітня 2016 року встановлено низку кредитів, які були отримані підприємствами під заставу цінних паперів і які належать пов`язаним особам Київської інвестиційної групи, діяльність яких пов`язують з ОСОБА_2 (власник 37% банку [як випливає з даних НБУ, йдеться про Андрія Іванова, - ред.]), який напряму чи опосередковано є власником цих компаній, а саме: ТОВ «Тарсі Транс Груп, ТОВ «МДМ-Інвест-Сістем», ТОВ «Нелгілін» (дійсна назва ТОВ «Лапкорп»), ТОВ «Люксіон», ТОВ «Конверсія», ТОВ «Буланжері».

Слідчий вказує у клопотанні, що при аналізі використання отриманих кредитів було встановлено, що отримані кошти були використані підприємствами на проведення сумнівних операцій, спрямованих на виведення коштів банку за кордон з наступним їх поверненням в Україну через іншу фінансову установу, конвертування та придбання незабезпечених цінних паперів технічних підприємств.

Крім того, зазначає слідчий, загальна сума отриманих вищезазначеними підприємствами кредитних коштів складає 31 300 400 доларів США, при цьому всі кошти були отримані позичальником протягом місячного періоду з 28 березня 2014 року по 24 квітня 2014 року.

Зазначено, що всі позичальники за один-два дні до отримання кредитних коштів уклали контракти на придбання будівельного обладнання з одним і тим же нерезидентом Alesio Universal S.A (пов’язана особа - кінцевий бенефіціар ОСОБА_2)”, - йдеться в судових матеріалах.

Як повідомлялося, 10.05.2019 Госпсуд м. Києва відкрив провадження в справі №910/5971/19 за позовом Фонду гарантування до збанкрутілого банку “Хрещатик” про стягнення 102 млн грн за договором цільової позики №44 від 05.05.2016.

11.05.2019 суд відмовився задовольнити заяву ФГВФО про забезпечення позову шляхом заборони банку “Хрещатик” та будь-яким суб’єктам державної реєстрації прав вчиняти реєстраційні дії по реалізації будь-якого рухомого, нерухомого майна та майнових активів, які належать банку на праві власності.

Свою заяву Фонд гарантування обгрунтував тим, що 23.04.2019 з єдиного держреєстру зникла інформація, що банк “Хрещатик” перебуває у стані припинення. Таким чином, на думку ФГВФО, банк “Хрещатик” знаходиться “поза межами правового поля з боку нагляду та контролю Національного банку України та Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, отже, є ризик реалізації майна та немайнових активів банку, що ускладнить або унеможливить виконання рішення суду”.

Натомість суд зазначив, що “позивачем не надано будь-яких належних доказів на підтвердження того, що невжиття заходів забезпечення позову може істотно ускладнити чи унеможливити виконання рішення суду або ефективний захист або поновлення порушених чи оспорюваних прав або інтересів позивача, за захистом яких він звернувся або має намір звернутися до суду”.

Нагадаємо, 28.03.2019 Шостий апеляційний адмінсуд відмовився задовольнити апеляційні скарги НБУ і Фонду гарантування та залишив без змін рішення Окружного адмінсуду м. Києва від 27.12.2018 (в справі №826/3021/18), яким скасовано рішення Нацбанку про відкликання банківської ліцензії банку “Хрещатик”, рішення ФГВФО про запровадження тимчасової адміністрації у банку, продовження строків тимчасової адміністрації та ліквідацію цієї фінустанови. Цією ж постановою зобов’язано НБУ повернути для банку “Хрещатик” банківську ліцензію, а Фонд - повернути банку свідоцтво учасника Фонду.

За даними Фонду, розмір його непогашених кредиторських вимог до банку “Хрещатик” на 25.03.2019 становила 193,75 млн грн, сума непогашених вимог інших кредиторів – 5,1 млрд грн, а оціночна вартість ліквідаційної маси “Хрещатика” - лише 1,54 млрд грн.

"Це означає, що банк за рахунок свого майна та активів здатен задовольнити лише 30,34% вимог своїх кредиторів. Якщо ж ліквідацію банку не буде здійснено, ані Фонд, ані інші кредитори не отримають належні їм кошти.

До того ж, цим судовим рішенням скасовано і усі реєстраційні дії, пов’язані з внесенням записів про уповноважених осіб та щодо перебування ПАТ «КБ «Хрещатик» в стані припинення. Наслідком цього стане відновлення контролю акціонерів над неплатоспроможним банком та активами, які в ньому залишилися, що означає втрату кредиторами можливості повернути собі кошти за рахунок реалізації цих активів", - зауважував ФГВФО.

Окремо Фонд вказував, що рішення у справі №826/3021/18 ухвалено на основі рішення у справі №826/6665/16, яким скасовано рішення Національного банку України про віднесення ПАТ «КБ «Хрещатик» до категорії неплатоспроможних за позовом кредиторів банку.

"Справа наразі перебуває на перегляді у Касаційному адміністративному суді у складі Верховного Суду і, враховуючи позицію Верховного Суду у справі №805/1312/16-а, прогнозованим є задоволення заяви Національного банку України, адже позов подано особою, яка не має права оскаржувати рішення НБУ", - зазначав ФГВФО.

Коментарі
Додати коментар