До новин

Стало відомо, скільки мільйонів євро збитків зазнають українські експортери курятини

28 січня, 2020
Збитки
Стало відомо, скільки мільйонів євро збитків зазнають українські експортери курятини

Збитки українських експортерів від закриття європейського ринку курятини становитимуть близько 14,5 млн євро на місяць.

Про це у коментарі УНН заявив аналітик Українського клубу аграрного бізнесу (УКАБ) Андрій Мартиненко, коментуючи введену європейцями заборону на поставки української курятини у ЄС повідомляє інформаційний портал Банкрутство & Ліквідація.

Розрахунки експерта підкріплені показниками експорту української курятини у ЄС. За 11 місяців 2019 року він склав 159,6 млн євро, що становить 33% від загального експорту курятини Україною, інформує Мартиненко.

«Виходячи з наявних цифр попереднього року може припустити, що тимчасова втрата ринку ЄС коштуватиме вітчизняним виробникам в середньому 14,5 млн євро за місяць», — каже фахівець.

Сьогодні ЄС – надважливий торгівельний партнер для України, продовжив експерт.

Так, за 11 місяців 2019 року експорт вітчизняної продукції АПК до ЄС склав 7,2 млрд дол. США, що становить 36% від загального експорту української агропродовольчої продукції, додав він. Саме тому, Україна має вжити негайних заходів, аби відновити поставки української курятини у ЄС. Для цього потрібно вчинити ряд дій, вважає Мартиненко.

«Для початку Держпродспоживслужбі потрібно вжити заходів з метою недопущення поширення захворювання. Тобто, по факту локалізувати проблему для того, щоб отримати дозвіл на відновлення експорту з інших областей України, вільних від грипу птиці. Як це було в кінці 2016 року коли діяла аналогічна заборона, але завдяки виконанню профілактики грипу птиці та ефективній роботі Держпродспоживслужби, з лютого 2017 року в Україні не фіксувалися випадки грипу птиці і заборона була знята», — пояснює експерт.

Натомість, українським виробникам варто подумати про диверсифікацію ринків збуту своєї продукції, радить Мартиненко. Окрім ЄС, Україна експортує значну частину м’яса птиці на ринки Азії та Африки, додав він.

Коментарі
Додати коментар