До новин

Неплатоспроможний банк Жванії допоміг Арбузову вивести нерухомість на 56 мільйонів, – ЗМІ

20 липня, 2015
Банкрутство фінустанов
Неплатоспроможний банк Жванії допоміг Арбузову вивести нерухомість на 56 мільйонів, – ЗМІ

У липні-серпні 2014 року топ-менеджери АТ «КБ «Експобанк», що зараз перебуває у стадії ліквідації, за участю ПАТ «Діамантбанк» передали високоліквідну нерухомість у центрі Києва в треті руки за заниженою ціною.

Про це йдеться у рішенні Печерського райсуду Києва, повідомляє інформаційний портал Банкрутство & Ліквідація із посиланням на «Першу інстанцію».

«Експобанк» відчужив нерухомість, яка гарантувала клієнтам повернення вкладів, «Факторинговій компанії «Прайм Кепітал Груп», яка незаконно перевела нерухомість у свою власність. Збиток для «Експобанку» в підсумку перевищив 56 млн грн.

Для цього були укладені удавані договори з рядом структур, у тому числі: «Факторинговою компанією «Капітал Гарант Інвест», «Факторинговою компанією «Прайм Кепітал Груп», «Фінансовою компанією «Дельта Плюс». Згідно ЄДР, кінцевим бенефіціаром першої компанії є Леонід Кропот, другої - Олексій Лисаков, третьої - Руслан Буглак.

Схема виглядала так: банком за заниженими цінами були відчужені боргові зобов’язання за кредитами, виданими АТ «Брокбізнесбанк», ТОВ «ВСВ», ТОВ «Балаклійське птахівництво», ТОВ «Текко Плюс», ЗАТ «Будмпусконаладка». А також корпоративні права фірм «Київміськдовідка», «Компанія Центуріон», «СК» Нігма», «Мрія Імпекс»,«НВК «КРАЯН», «АИЗ», «Квіти-Сервіс», «Скіф Плюс», «Агрокомплекс», виконання яких було належним чином забезпечено заставним майном.

Крім того, слідчі з’ясували, що «Експобанк» вивів стабілізаційний кредит у розмірі 500 млн грн., наданий Нацбанком в 2013-му році. НБУ надав гроші «Експобанку» під заставу нерухомості, вартість якої була сильно завищена. Надалі півмільярда були виведені на підставні структури.

Претензії по цій справі у слідчих ГПУ були не тільки до керівництва «Експобанку», а й до колишнього голови Національного банку. За їх даними, екс-керівник НБУ впродовж 2013 року використовував підконтрольний «Експобанк» і видав фінустанові кошти рефінансування.

Ім’я керівника Нацбанку в судових матеріалах не вказується. У той же час, відомо, що представник «Сім’ї» Віктора Януковича Сергій Арбузов обіймав посаду голови НБУ з 23 грудня 2010 по 11 січня 2013 року.

Потім це крісло отримав протеже Арбузова - Ігор Соркін, залишаючись там до 24 лютого 2014 . До цього Соркін займав посаду заступника голови Нацбанку Арбузова, а ще раніше він працював начальником відділу банківського нагляду в Донецькому територіальному управлінні НБУ.

В матеріалах слідства також вказано, що в цілому НБУ рефінансував АТ «КБ» Експобанк» на 1,4 млрд гривень, в результаті чого державним інтересам завдано тяжкі наслідки. Головне слідче управління Генпрокуратури 12 червня домоглося позапланової ревізії в КБ «Експобанк».

За даними ЗМІ, «Експобанк» контролювався Сергієм Арбузовим. «Діамантбанк» належить Давиду Жванії, Ігорю Керезю, В’ячеславу Циганенку та Андрію Щукіну.

Як раніше повідомляв інформпортал Банкрутство & Ліквідація, у січні цього року Фонд гарантування вкладів ініціював ліквідацію Експобанку.

ФГВ ввів тимчасову адміністрацію в Експобанк у вересні 2014 року.

Коментарі
Додати коментар