До новин

Входження Ощадбанку до Фонду гарантування вкладів знову відтермінували

03 червня, 2020
Фінансовий ринок
Входження Ощадбанку до Фонду гарантування вкладів знову відтермінували

Ощадбанк мав стати учасником Фонду гарантування вкладів фізосіб з 1 липня 2020 року, але входження банку до Фонду гарантування відкладається.

Про це в інтерв'ю FinClub розповіла перша заступниця голови НБУ Катерина Рожкова, повідомляє інформаційний портал Банкрутство & Ліквідація.

«Входження Ощадбанку в Фонд гарантування вкладів знову відкладається. Ми не встигаємо внести зміни до відповідного закону. Планувалося, що ми подамо їх у рамках банківського законопроєкту № 2571-д, але в підсумку вирішили залишити в цьому законі тільки те, що є prior action для МВФ», - пояснила Рожкова.

За її словами, новий законопроєкт, який стосується гарантій за вкладами в Ощадбанку, вже підготували, але до 1 липня необхідні зміни прийняти буде складно.

«Хоча і Ощадбанк, і ФГВФО, і Мінфін провели всю підготовчу роботу», - розповіла заступниця голови НБУ.

«У Ощадбанку дуже багато вкладників, тому якщо платіж буде одноразовим, він негативно позначиться на фінансовому результаті. У банку буде перехідний період, який всіх влаштовує. Графік платежів уже складено, але з урахуванням карантину, потенційного погіршення якості кредитного портфеля і зниження банківської маржі його потрібно буде переглянути», - пояснила Рожкова.

«Але гарантії Фонду будуть поширюватися тільки на вклади, розміщені після дати цього платежу. А раз банк залишається державним, то всі інші вклади будуть гарантуватися державою за нинішньою схемою. І оскільки всі депозити мають терміни, після закінчення яких вони будуть переоформляти, поступово всі вклади фізичних осіб перейдуть під гарантію ФГВФО», - додала вона.

Нагадаємо, у Нацбанку вважають, що участь у Фонді гарантування фізосіб допоможе Ощадбанку залучити іноземного інвестора і швидше модернізуватися. Зараз депозити вкладників Ощадбанку гарантовані державою в повному обсязі, тобто 100% незалежно від суми. Після приєднання до ФГВФО розмір гарантованої суми для нових вкладників становитиме 200 тисяч гривень.

Коментарі
Додати коментар