До новин

Колишнє керівництво ДПЗКУ підозрюють у розкраданні 177 млн грн корпорації

05 серпня, 2015
Резонансні справи
Колишнє керівництво ДПЗКУ підозрюють у розкраданні 177 млн грн корпорації

Генеральна прокуратура отримала дозволи на проведення спеціального досудового розслідування у кримінальному провадженні за підозрою колишнього голови правління ПАТ "Державна продовольчо-зернова корпорація України" та його заступника у привласненні майна ДПЗКУ на суму 177 млн грн.

Про це інформаційному порталу Банкрутство & Ліквідація повідомили у прес-службі Генпрокуратури.

Як зазначається, управлінням з розслідування особливо важливих справ Головного слідчого управління ГПУ розслідується кримінальне провадження за підозрою колишнього голови правління ПАТ "Державна продовольчо-зернова корпорація України" та його заступника за ч. 5 ст. 191 (заволодіння чужим майном шляхом зловживання службовим становищем, вчинене за попередньою змовою групою осіб в особливо великих розмірах) КК України.

Як встановлено досудовим розслідуванням останні, зловживаючи своїм службовим становищем, заволоділи грошовими коштами на суму понад 177 млн грн, які отримані ПАТ "ДПЗКУ" від фінансової установи іноземної держави за кредитним договором під державні гарантії для фінансування проектів у галузі сільського господарства, йдеться у повідомленні.

У кримінальному провадженні 22 липня 2015 року Генпрокуратура України звернулася до суду із клопотаннями про здійснення процедури спеціального досудового розслідування.

3 серпня 2015 року рішеннями Печерського районного суду м. Києва відповідні дозволи надано, Генеральною прокуратурою України згідно до гл. 24-1 КПК України розпочато спеціальне досудове розслідування у цьому провадженні.

Нагадаємо, 1 квартал цього року ДПЗКУ закінчила зі збитком 2 млрд гривень.

Також позапланова ревізія корпорації встановила мільйонні збитки, завдані корпорації в період з 1 січня 2013 по 31 грудня 2014 року. Протягом 2013-2014 років з державної корпорації було виведено близько 250 млн доларів.

Фінансова основа корпорації - китайський кредит. У 2012 році Пекін надав ДПЗКУ позику на 1,5 млрд доларів. Головна умова - українська компанія повинна поставляти 2-4 млн тонн зерна на рік в Китай або через китайську корпорацію - в інші країни. Кредит надали з державними гарантіями. 1 млрд доларів з отриманого траншу корпорація помістила на депозитний рахунок в Укрексімбанку. Ще півмільярда пішли в оборот.

Нагадаємо, в січні 2015 року Генпрокуратура оголосила в розшук Ігоря Якубовича, який був головою правління ДПЗКУ до березня 2014 року.

Під час перебування на посаді Міністра аграрної політики та продовольства Ігоря Швайки керував корпорацією Петро Вовчук, відносно якого також порушено кримінальну справу. Після нього - з грудня 2014 року до травня 2015 року – в.о. голови правління був Валерій Томіленко, який звільнився за власним бажанням. Зараз корпорацією керує інший в.о. - Борис Приходько.

Як раніше повідомляв інформпортал Банкрутство & Ліквідація, МінАПК звинуватили у навмисному доведенні ДПЗКУ до банкрутства.

Коментарі
Додати коментар