Іноземним банкам заборонили банкрутити російських позичальників

Bank of Cyprus не вдалося скористатися правом банкрутити російських боржників, минаючи тривалу процедуру стягнення боргу через суд.
Про це повідомляє інформаційний портал Банкрутство & Ліквідація із посиланням на «Ведомости».
Як повідомляється, в середині серпня московський апеляційний суд скасував вигідне для банку червневе рішення першої інстанції.
Воно встановило, що Bank of Cyprus підтвердив свій банківський статус ліцензією, виданою ЦБ Кіпру, і має право до стягнення боргу збанкрутувати компанію «Жедочі-33». Вона виступала поручителем з неповерненого кредиту компанії «Миханики Русія» на 10 млн євро.
На думку апеляції, для проведення таких операцій, а значить, і для спрощеного банкрутства російських боржників у банку повинна бути ліцензія ЦБ.
Bank of Cyprus вже подав касаційну скаргу на це рішення.
«Це рішення розходиться з більш раннім рішенням апеляції за аналогічним позовом проти компанії «Жедочі-16», винесеним суддями того ж судового складу два місяці тому, - відзначає радник міжнародної юридичної фірми White & Case Павло Булатов (представляє інтереси Bank of Cyprus в суді). - З останнього рішення не ясно, чому позиція суду змінилася на протилежну».
Крім того, апеляційна інстанція визначила, що банки-кредитори не можуть банкрутувати у спрощеному порядку поручителів по кредитах.
Саме ними виступали обидві компанії «Жедочі».
«Право на звернення до суду виникає у банку з дати виникнення у боржника ознак банкрутства, в даному випадку мова йде про правовідносини, що виникли між боржником за кредитним договором і самим кредитором, а не про правовідносини кредитора і поручителя, - зазначає суд. А значить, перш ніж банкрутити поручителя, банку потрібно дочекатися стягнення боргу через суд.
Питання правоздатності іноземних банків в Росії виникає не вперше.
Так, в 2013 році під питання було поставлено в цілому право іноземних банків кредитувати російських позичальників, коли суд засумнівався в дійсності кредитного договору між казахським Халик-банком і російським боржником - компанією «Оргбуд».
Проте у результаті питання було вирішене на користь банку.
Новий виток спору про рівність прав російських та іноземних банків-кредиторів пов'язаний з появою в кінці минулого року в банкрутному законодавстві норми, що дозволила банкам запускати процедуру банкрутства юросіб без судового стягнення боргу, на яке йде до півтора років.
Коментарі
Новини за темою
-
Банкрутство фінустанов
23 лютого, 2022У січні банки-банкрути погасили вимог кредиторів на 74 мільйони гривень
-
Банкрутство фінустанов
23 лютого, 2022 -
Банкрутство фінустанов
20 лютого, 2022Вкладники банків-банкрутів отримали в січні майже 10 мільйонів гривень виплат
-
Банкрутство фінустанов
17 лютого, 2022Верховний суд остаточно підтвердив законність виведення з ринку банку "Капітал"