До новин

Директор НАБУ: Збитки від корупції в енергетиці перевищують 4 мільярди гривень

21 грудня, 2021
Збитки
Директор НАБУ: Збитки від корупції в енергетиці перевищують 4 мільярди гривень

Розмір збитків від корупції, викритої в паливно-енергетичному комплексі України, перевищує чотири мільярди гривень.

Про це повідомляє інформаційний портал «Банкрутство & Ліквідація» із посиланням на директора Національного антикорупційного бюро Артема Ситника.

Ситник заявив таке під час презентації Антикорупційного огляду енергетичного сектору в Україні Організації економічного співробітництва та розвитку.

Як зазначається, дослідження, з-поміж іншого, висвітлює проблеми, пов’язані з виявленням, розслідуванням корупційних злочинів, конфіскацією та поверненням активів, а також ухваленням судових рішень, санкцій та виконанням судових рішень.

"Від початку роботи НАБУ паливно-енергетичний комплекс (ПЕК) був і залишається одним з основних напрямків діяльності детективів. Недарма перші кримінальні провадження стосувались саме зловживань в цій галузі, вони вже розслідувані та слухаються в суді", - відзначив Ситник під час панельної дискусії "Розслідування та переслідування корупції в енергетичному секторі".

Зокрема, йдеться про "газову справу", розпочату за фактом заволодіння понад 1,6 млрд грн від видобутку та продажу газу через договори спільної діяльності, а також про розслідування щодо заволодіння 600 млн грн двох державних підприємств — "СхідГЗК" та "Національна атомна енергогенеруюча компанія "Енергоатом".

"В обох випадках організаторами схем обвинувачення вважає колишніх народних депутатів України", - зауважив директор НАБУ.

Загалом зловживання в паливно-енергетичному комплексі НАБУ розслідувало в межах понад 380 кримінальних проваджень, серед яких у більш ніж 100 провадженнях розслідування закінчене — справи в судах.

"На лаві підсудних опинилися понад 75 осіб, стосовно двох із них є вироки суду з реальним ув’язненням, які набули законної сили. Розмір збитків, встановлених через корупцію, викриту в паливно-енергетичному комплексі у справах, які в суді, перевищує 4 млрд грн", — підкреслив Ситник.

Нагадаємо, 20 грудня Національне антикорупційне бюро України оголосило підозру раднику міністра енергетики у заволодінні 2,15 млн грн.

За даними слідства, упродовж 2019-2020 років посадовець, зловживаючи службовим становищем, незаконно заволодів коштами державного підприємства на загальну суму понад 2,15 млн грн, видаючи накази про виплату собі заохочувальних виплат у вигляді премій, заохочень та надбавок.

Коментарі
Додати коментар