До новин

Менше половини українців знають, що таке Фонд гарантування вкладів

28 вересня, 2015
Банкрутство фінустанов
Менше половини українців знають, що таке Фонд гарантування вкладів

Про Фонд гарантування вкладів фізичних осіб обізнані лише 49% цільової аудиторії, свідчать результати опитування, проведеного Фондом гарантування вкладів фізичних осіб за підтримки Програми розвитку фінансового сектору (USAID/FINREP-II).

Про це повідомляє інформаційний портал Банкрутство & Ліквідація із посиланням на заступника директора-розпорядника Фонду гарантування вкладів фізичних осіб Андрій Оленчика.

За його словами, дослідження також показало, що серед власників депозитів рівень обізнаності складає 68%, поточних та карткових рахунків – 43%.

При цьому 40% респондентів знають, що гарантована сума відшкодування вкладникам комерційних банків становить 200 тис. грн. Під час загальнонаціонального репрезентативного опитування «Фінансова грамотність та обізнаність в Україні» 2010 року гарантовану суму правильно назвали лише 7% опитаних.

Водночас результати тестування на обізнаність щодо системи гарантування вкладів показали, що рівень обізнаності є поверхневим, оскільки лише 19% опитаних змогли правильно відповісти на 10 із 17 запитань тесту.

Третина користувачів банківських послуг оцінюють свою поінформованість щодо системи гарантування вкладів як достатню, однак у більшості випадків хотіли б дізнатися про неї більше.

Найчастіше цільова аудиторія дослідження схильна звертатися за інформацією щодо гарантування вкладів до банку, у якому відкрито рахунок (46%), на «гарячу лінію» та сайт ФГВФО (36% та 35% відповідно).

З огляду на це Оленчик переконаний, що Україні потрібна комплексна довгострокова стратегія підвищення рівня фінансової грамотності.

«У нас має з’явитись комплексна довгострокова стратегія підвищення рівня фінансової грамотності. Це глобальна проблема. Від цього також залежатиме, на скільки буде високий рівень довіреності до банківської системи і до держави в цілому», - сказав Оленчик під час круглого столу, на якому були презентовані результати опитування.

В опитуванні взяли участь представники USAID, банкіри, науковці та експерти.

Коментарі
Додати коментар