До новин

НБУ визнав банк «Контракт» неплатоспроможним через фіктивні операції

08 жовтня, 2015
Банкрутство фінустанов
НБУ визнав банк «Контракт» неплатоспроможним через фіктивні операції

Національний банк України вирішив віднести ПАТ Банк «Контракт» до категорії неплатоспроможних через низку порушень.

Про це інформаційному порталу Банкрутство & Ліквідація повідомили у прес-службі регулятора.

Постанова про віднесення фінустанови до категорії неплатоспроможних була прийнята Правлінням НБУ 6 жовтня 2015 року.

«У вересні 2015 року Національний банк отримав низку скарг від юридичних осіб щодо непроходження платежів у ПАТ Банк «Контракт», внаслідок чого у банк був введений куратор для більш детального вивчення ситуації», - нагадали в прес-службі.

Тоді куратор виявив значний обсяг непроведених клієнтських платежів, які приховувалися за різними статтями балансу. Крім того, було виявлено недостачу понад 12 млн гривень в касі: 5,1 млн фактично наявних проти 17,1 млн за даними звітності, поданої Національному банку.

«Також з метою поліпшення фінансового результату, банк використовував фіктивні операції з цінними паперами, що фактично є викривленням фінансової звітності», - додали в НБУ.

З моменту призначення куратора ні менеджмент, ні власник банку не звернулись до Національного банку щодо планів по фінансовому оздоровленню фінустанови, хоча за таких умов функціонування банку було неможливим без підтримки власника.

Натомість було розпочато продаж майна банку третім особам без фактичного надходження грошових коштів – із відстроченням платежів, за рахунок перепродажу цінних паперів тощо.

Недостатній обсяг ліквідних коштів, невиконання платежів клієнтів та систематичне викривлення фінансової звітності створювали загрози для вкладників та кредиторів банку.

Як раніше повідомляв інформпортал Банкрутство & Ліквідація, регулятор ввів тимчасову адміністрацію до Юніон Стандарт Банку.

Коментарі
Додати коментар