Борги із зарплат працівникам Олександрійського буровугільного комплексу досягли 16 млн грн
Заборгованість перед працівниками підприємств на базі Олександрійського буровугільного комплексу в даний час складає близько 16 млн гривень.
Він нагадав, що ДХК «Олександріявугілля» працювало як державне підприємство до 2004 року.
«У 2004 році державою було прийнято рішення передати його в приватні руки. З 2004 по 2009 роки там працювали орендодавці, які мають певне відношення до Костянтина Жеваго. Там добувалося вугілля, воно було потрібне для ГЗК в Полтавській області. Але в 2009 році була перша хвиля економічної кризи, в результаті чого діяльність була припинена, і в той же рік накопичилася значна частина заборгованості по заробітній платі перед працівниками», – зазначив Кузьменко.
Він повідомив, що на сьогоднішній день наявна заборгованість 16 млн гривень перед працівниками, також є борг перед ПФУ.
«Є заборгованість перед Пенсійним фондом. Крім того, сьогодні там працює фіскальна служба, ліквідатор, оскільки підприємство – банкрут. Відповідно, проводяться певні заходи, щоб реалізувати державне майно, отримати кошти і розрахуватися з людьми. Але наше завдання насправді просте. Крім того, щоб закрити заборгованість по заробітній платі, нам потрібно ще й знайти інвестора, який буде зацікавлений в тому, щоб ті 50-70 мільйонів тонн вугілля, які є на Костянтинівському розрізі, можна було б використовувати як сировину для виробництва», – аргументував свою позицію глава області.
І в даному напрямку, за його словами, є два варіанти розвитку подій.
«З одного боку – це все той же Костянтин Жеваго і його підприємство, яке потребує енергії на Комсомольський ГЗК. З іншого боку – у нас є багато українських обленерго, які говорять про недостатність електроенергії на українському ринку. Тому знаю, що в планах окремих обленерго – залучення китайського кредиту, до того ж, як фінансового, так і кредиту обладнання для того, щоб відновити видобуток, побудувати електростанцію на 350 мегават», – констатував Кузьменко.
А тому, за словами голови облдержадміністрації, стратегічно і тактично перспектива Олександрійського буровугільного комплексу полягає не в бажанні влади або губернатора, а в першу чергу – в інтересі бізнесу, для якого використання цього ресурсу є і економічно, і логічно виправданим. Роль влади на цьому етапі, як стверджує Кузьменко, в дозвільному, регуляторному або адміністративному сприянні інвесторам, які готові будуть вкладати фінанси і взяти на себе ряд соціальних зобов’язань.
Як раніше повідомляв інформпортал Банкрутство & Ліквідація, Яценюка попросили завадити ліквідації підприємств буровугільного комплексу на Кіровоградщині.
Коментарі
Новини за темою
- Банкрутство підприємств 23 лютого, 2022
- Банкрутство підприємств 22 лютого, 2022
Як отримати заборговану зарплату з підприємства банкрута – пояснення Мін'юсту
- Банкрутство підприємств 20 лютого, 2022
- Банкрутство підприємств 20 лютого, 2022