Повернення виділеного регулятором рефінансування є ключовим бізнесом власників банків і чиновників НБУ

Повернення рефінансування, точніше, торг навколо умов цього повернення, став ключовим бізнесом чиновників Нацбанку й власників кредитно-фінансових установ.
Про це повідомляє інформаційний портал Банкрутство & Ліквідація із посиланням на матерал у виданні «Дзеркало тижня».
Згідно із даними НБУ, станом на 7 жовтня 2015 року заборгованість банків України перед регулятором за кредитами рефінансування становила 104,8 млрд грн. У тому числі за стабілізаційними кредитами і кредитами для збереження ліквідності - 99,7 млрд.
Левова частка цих ресурсів - грошей держави - була відправлена на підтримку бізнесів власників банків (які були не в змозі своєчасно розраховуватися з вкладниками).
І навіть якщо Нацбанк їх зможе хоча б частково повернути, реалізувавши отримані натомість застави, то іншим стягувачам навряд чи щось залишиться. І не тільки тому, що досвідчені банкіри давно замінили реальні застави «пустушками». Треба розуміти, що всі ліквідні активи проблемних банків уже перебувають у розпорядженні НБУ як забезпечення за виданими кредитами рефінансування.
Тим часом, як стверджують банкіри, повернення рефінансування, точніше, торг навколо умов цього повернення став ключовим бізнесом чиновників Нацбанку й власників кредитно-фінансових установ. Причому бізнесом безпрограшним для обох сторін: акціонери за рахунок коштів НБУ одержували (і одержують) можливість не повертати виданих на власні підприємства кредитів, а чиновники Нацбанку - фактично вічну годівницю й важіль тиску.
Держава ж у комбінації одержує мертву банківську систему.
Як раніше повідомляв інформпортал Банкрутство & Ліквідація, НБУ списуватиме заборгованість банку за кредитами рефінансування з його коррахунку.
Коментарі
Новини за темою
-
Банкрутство фінустанов
23 лютого, 2022У січні банки-банкрути погасили вимог кредиторів на 74 мільйони гривень
-
Банкрутство фінустанов
23 лютого, 2022 -
Банкрутство фінустанов
20 лютого, 2022Вкладники банків-банкрутів отримали в січні майже 10 мільйонів гривень виплат
-
Банкрутство фінустанов
17 лютого, 2022Верховний суд остаточно підтвердив законність виведення з ринку банку "Капітал"