До новин

Адмінрада ФГВ затвердила нову структуру фонду

07 грудня, 2015
Банкрутство фінустанов
Адмінрада ФГВ затвердила нову структуру фонду

Адміністративна рада Фонду гарантування вкладів фізичних осіб 3 грудня затвердила нову структуру фонду.

Про це інформаційному порталу Банкрутство & Ліквідація повідомили у прес-службі Національного банку України.

«Наявна структура Фонду створювалася в 2012 році. Тоді ніхто не планував очищення банківської системи. З початку 2014 року до Фонду було направлено 63 банки. В результаті, сьогодні Фонд гарантування для ефективного реагування на такі виклики, як пошук інвесторів для неплатоспроможних банків, управління їх активами, потребує реструктуризації. Нова структура розроблена за участю міжнародних експертів - фахівців Світового банку та Держказначейства США, і покликана зробити ФГВФО високоефективною структурою, здатною працювати в умовах поточної навантаження», - заявив голова адміністративної ради ФГВФО, перший заступник голови НБУ Олександр Писарук.

Повідомляється, що перехід на нову організаційну структуру Фонду гарантування буде завершено до другого кварталу 2016 року.

«Основні нововведення в роботі Фонду з урахуванням кращих світових практик передбачені з 1 січня 2016 року», - сказав директор-розпорядник ФГВФО Костянтин Ворушилін.

Згідно з рішенням, у ФГВФО буде створено департамент консолідованого продажу. Він буде супроводжувати управління активами та їх продажів у всіх неплатоспроможних банках, об'єднуючи функції. Для забезпечення консолідації активів неплатоспроможних банків у фонді буде створено сховище даних, роботу якого забезпечить новостворений департамент інформаційних технологій.

Згідно з новою структурою, також створюється департамент фінансових розслідувань, який буде займатися власникам і пов'язаними особами, дії або бездіяльність яких призвели до банкрутства банків. Крім того, у функції департаменту буде входити впровадження антикорупційної програми в межах фонду.

Як раніше повідомляв інформпортал Банкрутство & Ліквідація, днями Фонд гарантування вкладів фізичних осіб отримав черговий транш на суму 2 млрд гривень для забезпечення виплат вкладникам неплатоспроможних банків.

Коментарі
Додати коментар