До новин

Суд підтримав виведення грошей з Дельта Банку

22 січня, 2016
Банкрутство фінустанов
 Суд підтримав виведення грошей з Дельта Банку

Фонду гарантування вкладів фізичних осіб не вдалося зламати в суді одну зі схем виведення грошей заможними вкладниками з Дельта Банку.

Про це повідомляє інформаційний портал Банкрутство & Ліквідація із посиланням на Finclub.

Йдеться про погашення кредитів юросіб - клієнтів проблемного банку за рахунок розміщених фізособами-поручителями вкладів в цьому ж банку. Після такого «погашення» поручителі вимагають від позичальника повернути їм борг.

В даному випадку конфлікт виник навколо держкомпанії «Укргазвидобування».

У серпні-вересні 2013 року «Дельта Банк» відкрив «Укргазвидобуванню» дві кредитні лінії лімітом по 150 млн грн кожна під 24% річних. Запорукою виступили виробничі запаси.

Майнові права за цими кредитами в 2014 році були закладені банком в Нацбанку під кредити на підтримку ліквідності.

28 листопада 2014 Дельта Банк, будучи проблемним з 30 жовтня, уклав з дев'ятьма особами договори поруки за кредитами «Укргазвидобуванню».

«Позичальник допустив прострочення в оплаті кредитів (сума прострочення не вказується), тому Дельта Банк 19-20 лютого 2015 списав з рахунків поручителів гроші в рахунок повного погашення кредитів, про ніж 23 лютого було повідомлені і «Укргазвидобування», і поручителі», - йдеться в повідомленні.

Тому, права вимоги по боргу перейшли від «Дельта Банку» до поручителів, які в листопаді звернулися з позовами на «Укргазвидобування» з вимогою стягнути з неї 214 млн грн.

Однак тимчасовий адміністратор Дельта Банку, який прийшов в банк 3 березня 2015, мав іншу думку. 29 квітня він визнав договори поруки нікчемними.

Проблема ФГВФО полягає в тому, що сама схема з поручительством в цілому законна.

У Нацбанку розраховують домогтися отримання контролю над заставами «Укргазвидобування».

«На сьогодні Дельта Банк спільно з Національним банком оскаржують рішення Окружного адміністративного суду Києва в апеляційній інстанції. Таким чином, до моменту завершення судового спору передчасно говорити про втрату Національним банком застави у вигляді майнових прав за кредитами ПАТ «Укргазвидобування», - повідомили в НБУ.

Як раніше повідомляв інформпортал Банкрутство & Ліквідація, антикорупційне бюро зацікавилось депозитами сина Гонтаревої у Дельта Банку.

Коментарі
Додати коментар