До новин

Стали відомі прізвища вкладників, які виводили активи з Дельта Банку

04 лютого, 2016
Банкрутство фінустанов
Стали відомі прізвища вкладників, які виводили активи з Дельта Банку

Кредитна заборгованість «Укргазвидобування» перед Дельта Банком була сплачена коштами щонайменше десяти вкладників банку, які поручилися за кредити держкомпанії.

Про це повідомляє інформаційний портал Банкрутство & Ліквідація із посиланням на «Наші гроші».

Зокрема, син екс-міністра юстиції Максим Лавринович поручився за виплату боргу «Укргазвидобування» перед «Дельта банком» на суму 79,87 млн грн. У лютому 2015 року, коли УГВ не розплатилося, з рахунку Лавриновича списали 12 млн грн.

30 квітня Лавринович відступив свої вимоги до УГВ на суму 12 млн грн. Андрію Вікторовичу Морозу, який тепер подає судові позови про стягнення боргу з УГВ.

Так само поручителем по заборгованості «Укргазвидобування» був Олександр Біланенко, на той момент член ради Національного банку, призначений постановою ВР навесні 2014 р. Скільки «Дельта банк» списав з рахунку Біланенка невідомо, йдеться у повідомлення.

Наразі встановлено імена десяти осіб, які поручалися за кредити ПАТ «Укргазвидобування»:

 - Побережна Інна Петрівна (13,5 млн грн) - дружина Сергія Побережного, члена правління «Укрсоцбанку»;

 - Мілявський Анатолій Якович (50,50 млн грн) - згадується як член банди «Киселя», кримінальний авторитет на прізвисько «Макс», «Фортуна»;

 - Заярнюк Ірина Андріївна (7 млн грн) - колишня в.о. голови і замголова правління «Дельта Банку» (2014 р);

 - Богуцький Олександр Андрійович (34 млн грн) - директор-президент каналу ICTV, директор телегрупи «StarLightMedia»;

 - Астапова Тетяна Павлівна (сума невідома) – син Андрій Астапов заснував ТОВ «Астапов і партнери», що надає комерційні і юридичні послуги. Сьогодні компанія оформлена на «Скід Роу Пропертіз Енд Інвестментс ЛТД» з Кіпру.

 - Істомінов Сергій Вікторович (46млн грн) - володіє ТОВ «Сузір’я» з братом Андрієм Істоміновим, який відомий як радник голови правління ПАТ «Чернігівгаз», що контролюють структури Дмитра Фірташа;

 - Зінченко Віктор Ігорович (сума невідома) - у 2013 був замголови правління «Кредитпромбанку», перед ліквідацією власником банку значився Микола Лагун, якому належав «Дельта банк»;

 - Шаповалов Ігор Анатолійович (40,5 млн грн) - так звуть сина екс-замголови Національного банку Анатолія Шаповалова (2005-2010 роки). Свого часу Шаповалова-старшого підозрювали у валютних махінаціях в НБУ та сприянню рефінансуванню певних банків за грошову винагороду.

Мороз Андрій Вікторович (12 млн грн) - право вимоги отримав 30 квітня 2015 року від Максима Лавриновича, сина екс-міністра юстиції Олександра Лавриновича (2002-2005; 2006-2007; 2010-2013);

 - Біланенко Олександр Георгійович (сума невідома) - колишній член ради Національного банку (до 10 вересня 2015 р.). Був директором Департаменту валютного контролю та ліцензування НБУ (2005-2011), а також помічником Олександра Буряка, народного депутата від Блоку Віктора Ющенка «Наша Україна» у праламенті 4 скликання.

Нагадаємо, у 2013 році «Укргазвидобування» взяло кредит у «Дельта-банку» на 150 млн грн під заставу своїх виробничих запасів.

Восени 2014 року, коли «Дельта банк» визнали проблемним, але ще до віднесення його до неплатоспроможних, він уклав договори поруки з вищевказаними фізособами по кредитах УГВ.

У лютому 2015 «Дельта банк» списав кошти з рахунків поручителів, які натомість отримали права кредиторів «Укргазвидобування».

Після введення в банк тимчасової адміністрації у березні 2015 року Фонд гарантування вкладів визнав договори поруки нікчемними. А «Дельта банк» заявив, що після виявлених порушень у травні 2015 р. повернув кошти поручителями.

Але самі поручителі повідомили суду, що грошей не отримали, бо вони були перераховані на «невідомі рахунки», до яких вони не мають відношення.

Наразі відомо, що «Укргазвидобування» отримало від поручителів позови про стягнення заборгованості на більше 200 млн грн.

Разом з тим, «Дельта банк» так само претендує на стягнення коштів з «Укргазвидобування», вказуючи на те, що договори з поручителями були визнані недійсними. Однак 21 грудня банк програв апеляцію у позові про стягнення 214,11 млн грн. з «Укргазвидобування».

У свою чергу «Укргазвидобування» претензії банку заперечує, посилаючись на довідку про відсутність заборгованості перед «Дельта банком», видану у квітні 2015 року після списання коштів з рахунків поручителів. 

Як раніше повідомляв інформпортал Банкрутство & Ліквідація, поліція розшукує екс-заступника очільника Дельта Банку.

Коментарі
Додати коментар