До новин

Генпрокуратура виплатила 14 млн грн збанкрутілому банку Клименка

08 лютого, 2016
Банкрутство фінустанов
Генпрокуратура виплатила 14 млн грн збанкрутілому банку Клименка

Як свідчать дані порталу публічних фінансів E-data, 29 грудня Генпрокуратура заплатила майже 13,92 млн гривень «Грін банку» згідно постанови свого старшого слідчого Дмитра Лодочникова.

Про це повідомляє інформаційний портал Банкрутство & Ліквідація із посиланням на «Наші гроші».

В ухвалі Печерського райсуду Києва повідомляється, що Генпрокуратура розслідує кримінальне провадження за фактом зловживання владою та службовим становищем колишнім міністром доходів і зборів України та іншими службовими особами Міністерства, а також ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах.

При цьому слідство вважає, що «Грін Банк» «використовувався для конвертації безготівкових коштів «програмних» підприємств в готівку».

У липні 2014 року під час обшуку у приміщенні «Грін Банку» було вилучено грошові кошти у сумі 14,784 млн гривень та 148,755 тисяч доларів, а також 750 тисяч гривень в аналогічних банківських упаковках банку «Експрес-Банк», які не були обліковані по касі «Грін Банку». Документи, які б підтверджували походження коштів, були відсутні.

Можливо, саме ці кошти Генпрокуратура повернула «Грін банку» напередодні нового року. Однак у реєстрі судових рішень відсутня ухвала, якою б дозволялось перерахування.

Ніяких додаткових підстав для перерахування коштів у відкритий доступ Генпрокуратура не виклала.

Згідно з інформацією Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, у «Грін банк» ще з 25 вересня 2014 року введено тимчасову адміністрацію. Зараз банк знаходиться у стадії припинення.

У липні 2014 року Генпрокуратура повідомила, що «Грін банк» був підконтрольний  колишньому Міністру доходів і зборів Олександру Клименку. «Грін банк» подавав позов до суду про спростування цієї інформації до агентства «Інтерфакс-Україна», що її поширило, але програв справу.

Слідчий Генпрокуратури Дмитро Лодочников, який підписав постанову про перерахування коштів, вже був фігурантом журналістського розслідування «Радіо Свобода». Його тоді викрили у володінні позашляховиком Toyota Land Cruiser Prado вартістю понад 35 тисяч доларів.

Хоча у декларації про доходи за 2013 рік, яку Лодочников подав у рамках процедури люстрації, він задекларував зарплату 125 тисяч гривень, шість соток землі та авто «Ніссан жук» 2012 року випуску.

А його дружина Юлія Луньова тоді заробила 109 тисяч гривень та мала «Ніссан X-trail» 2008 року випуску.

Коментарі
Додати коментар